SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond koostöös Klassikalise Kulturismi Maaimameistrivõistlustega toetavad keerulisi ainevahetushaigusi põdevate laste toitesegude muretsemist ning toitumispuudega lapsi.

19.-20. novembril toimuvad Nokia kontserdimajas Klassikalise Kulturismi Maailmameistrivõistlused ja Maailmakarikavõistlused kulturismis, fitnessis ja bodyfitnessis. Võistluste korraldaja Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit annetab osa piletitulust Lastefondile ainevahetushaigusega laste raviks.

Üritusel jagavad Lastefondi kohta rohkem informatsiooni vabatahtlikud, kes tutvustavad nii fondi tegevust ja eesmärke, kutsuvad inimesi üles hakkama püsiannetajateks ning jagavad infot praegu käimasolevate kampaaniate kohta.

Klassikalise Kulturismi MMi raames kogutakse annetusi ainevahetushaigustega laste, Miikaeli, Albiina ja Brandon-Danieli toidusegu ostmise toetuseks. Ühtlasi avaldatakse võistluste raames Bernardino Lombao ja Rafael Santonja raamat „Revitalisatsioon ehk kuidas elada saja-aastaseks“. 50 senti iga raamatu müügist läheb annetuseks toitumispuuetega laste heaks.

Albiina organismis on teatud tüüpi rasvhapete oksüdatsiooni häire, mistõttu kuhjuvad kasutamata rasvhapped erinevatesse organitesse, häirides aja jooksul nende tööd. Miikaeli organism ei sünteesi kolesterooli. 2011. aasta alguses diagnoositi sarnane haigus nagu Albiinal ka Brandon-Danielil.

Kõik kolm last vajavad normaalseks elutegevuseks igapäevaselt toitesegu, mille ostmist aga Haigekassa siiani pole saanud toetada. Seadusemuudatus eritoidusegude soodusnimekirja lisamiseks on käesoleval aastal küll vastu võetud, kuid maaletoojad, kes peavad alustama preparaadi soodusnimekirja viimist, ei ole praeguseks hetkeks olulisi samme selle toimumiseks teinud.