Kontserdiagentuur Corelli Music ja TÜ Kliinikumi Lastefond sõlmisid heategevusliku koostööleppe, mille kohaselt kogutakse suvise kontserdisarja „Eesti mõisad 2014“ raames tänavu annetusi sügava ja raske puudega laste hoiuteenuse rahastamiseks Jõhvi linnas.

corelli_SUVI2014_360x50816.–20. juulini Eestimaa eri paigus toimuvatel 16-aastase traditsiooniga heategevuslikel mõisakontsertidel astuvad üles barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel, Lilian Langsepp ajaloolisel harfil, mis arvatavalt pärineb Loona mõisast, ning kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. Täpsem info Loona, Raikküla ja Õisu mõisates ning Kukruse Polaarmõisas toimuvate kontsertide kohta ning ajakava on leitav agentuuri Corelli Music kodulehelt www.corelli.ee.

Kõigil sarja „Eesti mõisas 2014“ neljal kontserdil saab toetada Lastefondi algatust raske puudega laste vanemate abistamiseks vajaliku hoiuteenuse rahastamiseks puudega laste tugikodus Päikesekiir Jõhvis: kohal on annetuskastid ning toimuvad heategevusmüügid. Võimalik on anda panus ka sarja lõppkontserdil Kukruse Polaarmõisas tasudes enda soovitud summas annetusega sissepääsu eest. Sarja viimasele kontserdile ei müüda pileteid, iga sent sel õhtul läheb puuetega laste Ida-Virumaa hoiukodu toetuseks.

Lisaks on kõigil soovijatel võimalus Lastefondi algatust toetada ka kontserdisarja väliselt tehes 1. juunist kuni 31. augustini ülekande märksõnaga „Eesti Mõisad“ otse SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele:
Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Danske IBAN EE403300334408530000
Noreda IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813

Agentuuri Corelli Music heategevuslik kontserdisari „Eesti mõisad“ on pakkunud elamusi muusikast, ajaloost ja metseenlusest igal suvel juba alates 1999. aastast. Kontserdid on toimunud 63 erinevas mõisas, toetatud on 14 väikest mõisakooli, -hooldekodu või -lastekodu ning Maarja Küla. Toetustega on aidatud rahastada nii uute busside oste, toolide muretsemist mõisakoolide saali, remonditöid kui ka muusikainstrumentide ja klaverite oste.

Kontserdiagentuuri kunstilise juhi ning juhatuse liikme Mail Sildose sõnul valis Corelli Music sel aastal toetatavaks projektiks Lastefondi raske puudega laste hoiukodu, sest see on väga ilus ja liigutav algatus. „Sarja lõppkontsert on Jõhvi kihelkonnas asuvas Kukruse Polaarmõisas ning Lastefondi kolmas hoiukodu on kavas avada just Ida-Virumaal Jõhvis. Seetõttu on väga sobiv kokku viia need kaks heategevuslikku kodanikualgatuse toetusprojekti,“ selgitab ta.

Kontserdiagentuuri Corelli Music asutas viiulimängija Mail Sildos 2004. aastal eesmärgiga arendada Eesti ühe tuntuma ajastu pillidel mängiva barokkansambli Corelli Consort professionaalset kontserdielu. Tänaseks on Corelli Music kasvanud agentuuriks, mis korraldab lisaks veel paljude teistegi Eesti ja välismaiste muusikute kontserte erinevates kontserdisarjades ja festivalidel. Kontserdid toimuvad peamiselt ajaloolise ja arhitektuurilise kõrgväärtusega hoonetes – mõisad, lossid, kirikud, aadlipaleed – ning tutvustavad Eesti unikaalset rikkalikku arhitektuuripärandit ja tormilist ajalugu koos erinevate ajastute sädeleva muusika ja meie suurepäraste muusikutega.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.