SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond koos Pärsti vallaga toetab kolmekuuse Marki ning tema vanemate sõidupiletite ostu, et pisipoiss saaks Londonis hädavajaliku tüümuse transplantatsiooni.

Aprillis Lastefondi abiga kodusele ravile suundunud Mark vajab arstide soovitusel haruldast ravi ka välismaal. Pisipoisil on tüümuse puudumisest tingitud raske immuunpuudulikkus, mistõttu on lapsel kõrge risk korduvateks infektsioonideks.

Selleks, et parandada väikese Marki immuunsust ning koos sellega ka tema elukvaliteeti, on hädavajalik tüümuse transplantatsioon, mis viiakse läbi Inglismaal. Haigekassa tasub küll kõik raviga seonduva, kuid sõidu- ja majutuskulud on pere kanda.

Abi saamiseks pöördus perekond Lastefondi poole ning läbirääkimised toimusid ka Pärsti Vallavalitsusega. Positiivse lõpptulemusena sõidab pere juba täna Inglismaale. Fond tasus püsiannetajate abiga sõidupiletite eest 1415 eurot ning pere koduvald 1500 eurot.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.