2016. aasta aprillis paigutati TÜ Kliinikumi hoonetesse uued kohvi- ja müügiautomaadid, kust igalt müüdud tootelt annetab masinate omanik 7 Kohvipoissi 10 senti TÜ Kliinikumi Lastefondile. Kahe aastaga on raskelt haigete laste jaoks kogunenud 13 587 eurot. 

2016. aasta jooksul, mil koostöö algas, kogunes raskelt haigete laste toetuseks 5496 eurot. Möödunud aastal oli annetussumma aga 8091 eurot.

Müügiautomaatide abil kogutud annetused suunas Lastefond esimesel koostööaastal kogemusnõustamise teenuse toetamiseks TÜ Kliinikumi lasteosakondades ja Tartu erivajadustega laste vanemate tugigruppides. 2017. aasta kevadel toetusprojekt muutus ning 7 Kohvipoisi igakuine annetus aitab soetada raskelt haigetele lastele ravitoidusegusid.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar avaldas 7 Kohvipoisiga toimiva koostöö üle suurt rõõmu. “7 Kohvipoisi toetus on meile väga oluliseks abiks ning oleme tänulikud, et saame abivajajate raviarvete eest tasumisel arvestada ja planeerida iga kuu püsiva annetussummaga,” nentis Saar. Ta lisas, et eriti suur abi on annetusest just ravitoitu vajavate laste toetamisel, millele kulub iga kuu üle 4500 euro.

7 Kohvipoissi OÜ juhatuse liige Vallo Tonsiver nentis, et igaüks, kes Tartu Ülikooli Kliinikumi automaatidest midagi ostab, annetab seeläbi igalt ostult ka abivajavatele lastele 10 senti. “Inimestele tundub minevat korda võimalus oma ostuga ka väike heategu teha,” rääkis Tonsiver. Ta lisas, et 7 Kohvipoisil on väga hea meel, et saavad omalt poolt taolise koostöö kaudu panustada laste aitamisse. “Samuti on meil väga hea meel sellise koostööpartneri üle nagu Lastefond, kes niivõrd pühendunult on tõeliselt oluliste probleemide lahendamise ja abivajajate aitamise eest väljas,” tõi Tonsiver väja.

7 Kohvipoisi aparaadid on paigutatud kõikidesse TÜ Kliinikumi hoonetesse: polikliinikusse (Puusepa 1a), psühhiaatria- ja nahakliinikusse (Raja 31), ühendlabori-geneetikakeskusesse (Puusepa 2), kõrvakliinikusse (Kuperjanovi 1), kopsukliinikusse (Riia 167), lastekliinikusse (Lunini 6) ning kliinikumi peahoonesse (Puusepa 8). Seitsmes majas paikneb kokku 16 kohvi- ja müügiautomaati, mille toodete hinnast läheb 10 senti heategevuseks. Kõik masinad on varustatud ka spetsiaalsete kleepsudega.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle kolme ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.