Sel aastal toimunud Klubi Tartu Maratoni spordiüritustel on reumahaigete laste raviks kogutud 3913 eurot. Selle summa eest saab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond tasuda vähemalt kaheksa kuu ulatuses ravivesivõimlemise rühmatreeningute eest.

Laupäeval, 11. mail toimus esimest korda Klubi Tartu Maratoni, Lastefondi ja ravimifirma Teva koostööna Heateo jooks, millega koguti annetusi reumahaigete laste ravivesivõimlemise toetuseks. Jooksul oli osalejaid 577 ning iga spordisõber annetas osalustasuna vähemalt ühe euro, millele ravimifirma Teva lisas omalt poolt viis eurot jooksja kohta. Kokku on Teva panus 2885 eurot.

Heateo jooksule olid tulnud sportima ka mitme Lastefondilt abi saanud lapse vanemad ning lähedased. Samuti võis rajal kohata rohkesti Lastefondi vabatahtlikke ning turundusjuht Küllike Saart koos oma perega. “Heateo jooks annab võimaluse kõigil spordisõpradel panustada laste abistamisse tehes samal ajal seda, mida nad naudivad,” sõnas Saar, kes on üks heategevusliku spordiürituse korraldajatest. SEB 31. Tartu jooksumaratoni võistluste direktor Kunnar Karu lubas, et Heateo jooks toimub kindlasti ka järgmisel aastal.

Lastefondi vabatahtlikud kogusid lisaks annetusi nii laupäeval, mil toimus Tartu jooksumaratoni lasteüritus ja Heateo jooks, kui ka pühapäevasel SEB 31. Tartu jooksumaratonil. Kahe päeva jooksul tegid spordisõbrad lisaannetusi 413 euro ulatuses. See tähendab, et koos 42. Tartu maratonil tehtud annetustega on reumahaigete laste ravivesivõimlemise toetuseks kogutud 3913 eurot.

“Lastefondil ja Klubi Tartu Maratonil on käimas viies koostööaasta ning sel korral kogume annetusi liigesehaigetele lastele. Lastefond on laste ravivesivõimlemist toetanud juba pikka aega, kuid lisaannetused on projekti jätkamiseks hädavajalikud. Suur aitäh kõigile spordisõpradele ja organisaatoritele, kes on panustanud reumahaigete laste toetamisse,” tänas korraldajaid ja osalejaid Lastefondi tegevjuht Agnes Karlson.

Liigesepõletikuga laste ravivesivõimlemise toetamist alustas Lastefond juba 2006. aastal, mil koguti annetusi Selveri kampaania „Koos on kergem“ raames. Reumahaigete laste liikuvusele on seatud mitmed piirangud, mistõttu on koolil ning lastevanematel vähe võimalusi, et pakkuda sellise diagnoosiga lastele sobivat kehalist aktiivsust. Ravivesivõimlemine aitab säilitada ning parandada liigesliikuvust, lihasjõudu ja vastupidavust. Nii tagatakse lapse võimalikult normipärane füüsiline areng ning ennetatakse terviseprobleeme, mis võivad edaspidi pärssida liigesepõletikuga inimese elukvaliteeti. Projektist täpsemalt: http://lastefond.ee/lastefondist/kaimasolevad-projektid/kampaaniad/ravivoimlemine/.

Järgmine KTMi spordiüritus, kus on võimalik liigesehaigete laste toetuseks panustada, on Tartu rattaralli, mille lastesõidud toimuvad 1. juunil ning põhiüritus 2. juunil. Rohkem infot: http://www.tartumaraton.ee/.

Heateo jooksu start: http://www.youtube.com/watch?v=KW1LhHUPB3M&feature=youtu.be