SA TÜK Lastefondi ja MTÜ Klubi Tartu Maratoni viienda koostööaasta heategevusprojekt keskendus reumahaigetele lastele. 2013. aasta veebruaris alanud maratonihooajaga koguti 4000 eurot liigesehaigete laste ravivesivõimlemise jaoks võimaldades regulaarseid treeninguid 57 lapsele.

Heategevusliku koostöö raames olid kõigil hooaja maratoniüritustel oma Mängumaa telgiga kohal Lastefondi vabatahtlikud, kes lõbustasid koos maskott Mõmmiku ja Vanemuise Kollaste Kassidega mudilasi, pakkusid lastehoiuteenust, tutvustasid huvilistele fondi ning kogusid annetusi.

Lisaks kutsuti üritustesarja raames koos ravimifirmaga Teva esmakordselt ellu Heateo jooks, mille raames koguti enamik maratonihooaja annetussummast. Jooksul osalejad panustasid osalustasu näol ühe euro liigesehaigete laste toeks, millele lisandus iga jooksja eest viis eurot ravimifirmalt Teva. Kokku osales jooksuüritusel 577 inimest, mis teeb 577 eurot annetusi jooksjatelt ning 2885 eurot ravimifirmalt. Koos lisaannetustega toetasid jooksusõbrad ja ravimifirma Teva Heateo jooksu raames reumahaigete laste vesivõimlemist 3803 euroga.

Kokku koguti 42. Tartu Maratoni, SEB 31. Tartu Jooksumaratoni ja Teva Heateo jooksu, SEB 32. Tartu Rattaralli, SEB 7. Tartu Rulluisumaratoni, SEB 16. Tartu Rattamaratoni, 2. Tartu Linnamaratoni ja suure hooaja lõpu tänuüritusega liigesehaigete laste ravivesivõimlemise toetuseks veidi üle 4000 euro.

Liigesepõletikuga laste ravivesivõimlemise toetamist alustas Lastefond juba 2006. aastal. Projekti eesmärgiks on aidata lapseea liigesepõletikuga lapsi ja noori, kellele on regulaarne veetreening heaks võimaluseks saada füüsilist koormust. See aitab säilitada ning parandada laste liigesliikuvust, lihasjõudu ja vastupidavust. Vesivõimlemise tunnid toimuvad Aura veekeskuses ning programmis on 2013. aasta jaanuarist tänaseni osalenud 57 last vanuses 4-16 aastat. Aasta algusest maikuuni juhendas lapsi füsioterapeut Maria Velgan, alates septembrist võttis töö üle füsitoterapeut Aire Arge. Projektist täpsemalt: http://lastefond.ee/lastefondist/kaimasolevad-projektid/kaimasolevad-toetusprojektid/ravivoimlemine.

Klubi Tartu Maratoni ja Lastefondi varasemad koostöökampaaniad on samuti keskendunud taastusravi vajavatele lastele. 2011. aastal koguti annetusi füsioteraapia väikevahendite tarbeks ning 2012. aastal kõnniraja rakmete ostuks TÜ Kliinikumi laste ja noorukite arendus- ja taastusravi keskusesse.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kaheteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.