Kindlustusettevõte If Kindlustus otsustas tänavu loobuda kulukate jõulukingituste tegemisest ning suunata selleks mõeldud raha heategevusse. Toetatavaks organisatsiooniks valiti SA TÜ Kliinikumi Lastefond. Sealjuures soetati ka annetust tähistavad heategevuslikud kinkekirjad.

Ifi annetussummaga toetatakse Lastefondi selleaastast põhikampaaniat „Unistuste puhkus“, mille raames rahastatakse sügava ja raske puudega lastele hoiuteenuse pakkumist neljas hoiukodus üle Eesti.

If Kindlustuse juhatuse liikme Artur Prauni sõnul on ettevõte lastega seotud projektidesse panustanud juba pikemat aega ning läbi 2006. aastal loodud Ifi Turvafondi on järjepidevalt toetatud turvalisusega seotud projekte. „Sellel aastal otsustasime tavapäraste jõulukinkide eelarve suunata heategevusse. Heategevuslikke projekte ning inimesi, kes abi vajavad, on aga palju ning nende vahel valida ei ole lihtne. Kutsusime appi If Kindlustuse töötajad ning korraldasime hääletuse. Ja nii selguski, et tänavu toetame TÜ Kliinikumi Lastefondi. “Ehk saame selle teoga eeskujuks olla ka teistele ettevõtetele, kes on harjunud igal aastal koostööpartneritele ning klientidele kingikotte viima,“ lisas Praun.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv tunneb suurt heameelt, et If on otsustanud Lastefondi hoiukodude projekti toetada ning lisab, et kuigi tegemist on 2014. aasta põhikampaaniaga, jätkatakse projektiga ka tuleval aastal. „Kampaaniat on saatnud edu ning praeguseks on hoiukodudes teenust saanud juba umbes 40 last. Meie eesmärgiks on aga jõuda veelgi rohkemate abivajavate laste ja peredeni. Praeguse info kohaselt võtab riik järgmise aasta septembris hoiukodude toetamise üle, seni aga oleme meie nende jaoks olemas,“ räägib Liiv.

Heategevuslik kinkekiri annab saajale teada, et talle on kingitud heategu, kuivõrd tema jõulukingitus läks tänavu SA TÜ Kliinikumi Lastefondi tegevuse toetuseks abistades nii haigeid lapsi üle Eesti. Kui Sinagi sooviksid kinkida oma lähedastele Lastefondi heategevusliku kinkekirja ning anda selliselt panus abivajavate laste ravitingimuste parandamiseks, siis uuri selle kohta lähemalt Lastefondi kodulehelt.

Loe Lastefondi sügava ja raske puudega laste hoiukodude projektist lähemalt fondi kodulehelt või annetuskeskkonnast “Ma armastan aidata”.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.