Kuni 26. maini saab registreeruda Tartus Käopesa asenduskodu juures tegutsevasse sügava ja raske puudega lastele mõeldud hoiukodusse, mis ootab 2.–6. juunini taas hoolealuseid.20

Juunikuisel hoiunädalal on võimalik kasutada nii ööpäevase hoiu kui päevahoiu teenust. Hoiukodusse registreerumiseks tuleb hiljemalt 26. mail kell 9.00 täita taotlusankeet, mille leiab SA Tartu Perekodu Käopesa kodulehelt. Samas on leitavad ka lastehoiu tavad. Hoiunädala toimumiseks on vajalik vähemalt kolme lapse osalemine.

Hoiukodus pakutakse lastele kord päevas füsio-, muusika- ja koerateraapiat ning arsti konsultatsioone. Samuti viivad nendega erinevaid tegevusi läbi lastega päeval tegutsevad kasvatajad.

Eesti esimene raske ja sügava puudega lastele mõeldud hoiukodu avati SA TÜK Lastefondi eestvedamisel Tartus Käopesa asenduskodu juures 17. märtsil. Teine samalaadne hoiukodu on kavas avada juba juuni lõpus Pärnus, järgmised aga kolmandas kvartalis Ida-Virumaal ning neljandas kvartalis Lõuna-Eestis.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.