Kaasasündinud südamerikkega Johannile implanteeriti proteesklapp, mille tõttu vajab ta püsivalt ravimit, mille annustamine sõltub vere hüübivusnäitaja tasemest. Spetsiaalne analüsaator ja mõõtmiseks vajalikud testribad ei kuulu aga Eesti Haigekassa poolt kompenseeritavate vahendite nimekirja ja seega vajas laps kodusele ravile saamiseks heade annetajate tuge.

Kaheaastasel Johannil on mitraalklapi düsplaasia ja raske klapi puudulikkus. Poissi on ravitud kirurgiliselt, mille käigus implanteeriti talle proteesklapp. Proteesklapi tõttu vajab laps püsivat ravi vere hüübimist vähendava varfariiniga ehk ravimiga Marevan, mille annustamine sõltub vere hüübivusnäitaja INR tasemest. Selle kontrollimiseks on lapsele vajalik koju soetada INR mõõtmise analüsaator ja testribad. Nimetatud vahend ja mõõtmiseks vajalikud testribad ei kuulu aga Eesti Haigekassa poolt kompenseeritavate vahendite nimekirja.

Et laps saaks haiglast lahkuda ja kodusele ravile, toetas TÜ Kliinikumi Lastefond heade annetajate toel Johannile vajaliku analüsaatori ja esmaste testribade ostu kokku 826 euroga. Pere või kohaliku omavalitsuse hilisemaks osaluseks jääb aparaadi kasutamiseks edaspidine testribade ostmine.

Lastefondi toetusjuht Eveli Ilves nendib, et kui laps vajas niivõrd olulist aparaati ravimidoosi õigeks manustamiseks, siis ei olnud Lastefondi nõukogul aitamise osas kahtlustki. “Loomulikult otsustasime toetada. Kuidas oleksimegi saanud teistsugust otsust teha? Lastefond ja head annetajad hoolivad laste tervisest ja leiavad alati aitamiseks võimaluse.”

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.