Tänasest pühapäevani on Tartu messikeskuses avatud Jõululaat. Reede õhtul toimub kingiöö, mille raames viiakse läbi heategevuslik oksjon SA TÜK Lastefondi toetuseks.

Lastefondi ala on tänavu tore mängunurk,  kus pere noorimad liikmed saavad meisterdada ja mängida sel ajal, ku vanemad jõuluoste teevad. Lastega tegelevad ning hoiavad silma peal vabatahtlikud; meeleolu hoiab üleval maskott Mõmmik.

Jõululaata korraldatakse juba 15. korda. Laat pakub tegevusi ja lustimisvõimalusi igale vanusele. Laval on vahva programm, mida korraldavad noored ise erinevatest noortekeskustest, näha saab toredat jõuluvanade showd ning avatud on mitmed töötoad. Kõigil kolmel päeval saab nautida hobustega saanisõitu ja reedel aset leidva kingiöö avab kaunis ilutulestik.

Reedesel kingiöö oksjonil võivad külastajad endale soetada erinevaid tooteid – nii käsitööd kui kodumasinaid, samuti kunsti ja ravimtaimi. Heategevuslikule oksjonile on praeguseks lubanud oma tooted välja panna kuus firmat: JOIK Küünlad ja Spa OÜ, TKT & KO Brita, Kaul Projekt, Norman Ravimtaimed, Riine Keraamika ja Tiia Selg.

Jõululaadale saab igal täistunnil tasuta jõulubussiga Raekoja platsilt ja loomulikult on ka sissepääs laadale tasuta.

Tartu Jõululaat on avatud:
reedel, 3. detsembril  11–23;
laupäeval, 4. detsembril  10–18;
pühapäeval, 5. detsembril  10–18.