Laupäeval, 25. juulil andis rattaklubi Peloton heategevuslikul Lähte rattamaratonil SA TÜ Kliinikumi Lastefondile üle 1500 eurot fondi tänavuse põhikampaania “Katkised hinged” toetuseks. Lisaks kingiti Lastefondile vahva täiskasvanute kolmerattaline jalgratas.

Märkimisväärne annetussumma kujutab endast 15% MTÜ Pelotoni aastasest sponsorlustulust, mis 2013. aastal sõlmitud koostööleppe kohaselt igal hooajal Lastefondile annetatakse.

Jalgrattaklubi juhi Rene Mandri sõnul on Pelotoni rattaperel ülim rõõm Lastefondi toetamist jätkata, sest ollakse veendunud, et väikesed lapsed vajavad abi kõige enam. “Klubis on noorte ja eliitsõitjate kõrval palju harrastussportlasi ja meie ühiseks sooviks on jagada saadud toetust ka kõige nõrgematega,” räägib Mandri. “Sport on oluline osa elust, aga veelgi olulisem on abistada ühiskonnas neid, kes seda kõige rohkem vajavad. Lastefond on meie jaoks just see organisatsioon, kes veab eest projekte, mis vajavad kõigi toetust. Fondi logode eksponeerimisega oma võistlusvormil ja transpordivahenditel, kutsume ka kõiki teisi ülesse Lastefondi toetama.”

Rahalise annetuse kõrval anti Lähtel fondile üle ka kollane punaste ratastega kolmerattaline jalgratas, mis sümboliseerib suurepäraselt nii koostööd rattaklubiga kui ka Lastefondi laiemalt, kuivõrd fondi logol ilutseb just seesugune ratas. Mandri sõnul soovitigi ratta kinkimisega parandada viga, et Lastefondil sellist ratast tegelikult polegi. “Leidsime, et kui fondi logol on kollane punaste kummidega ratas, siis peab see ratas Lastefondi maskott Mõmmikul ka päriselt olemas olema! Ning tänu Hawaii Expressile ja Pelotoni tublidele liikmetele õnnestus meil täpselt selline ratas ka hankida.”

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv on Pelotoni panuse üle väga rõõmus ning tõdeb, et heategevusfond hindab väga kõiki koostööpartnereid, tänu kellele saab Lastefond aidata väga paljusid haigeid lapsi. „Lisaks rahalisele toele aitavad partnerid levitada ühiskonnas ka meie postiivset sõnumit, näidates eeskuju nii abivajajate märkamise, kui ka abistamise olulisuse osas,” räägib ta. “Pelotoni poisid on meile suureks rõõmuks ka selle poolest, et oleme koos jõudnud vahvate lisaettevõtmisteni. Lastefond on leidnud hea toetaja näol ka armsad mõttekaaslased, kes aitavad mõelda ja teostada põnevaid ideid heategude tegemiseks.”

2013. aastal MTÜ Pelotoni ja Lastefondi vahel sõlmitud heategevusliku koostööleppe kohaselt kogub Peloton enda korraldatavate ürituste raames annetusi Lastefondi toetuseks, reklaamib fondi enda võistlus- ja treeningvormil ning annetab alates 2014. aastast 10% ning 2015. aastast 15% oma sponsortulust Lastefondile. Möödunud aastal annetas rattaklubi Lastefondile 1000 eurot.

Kui ka Sina sooviksid anda oma panuse asenduskodu lastele terapeutilise toe võimaldamisse, siis on Sul võimalik teha ülekanne Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele lisades selgitusse “Katkised hinged”:

Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Danske IBAN EE403300334408530000
Nordea IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.