29. aprillil lõpetatakse pidulikult üks osa insuliinipumpade kampaaniast – Procter & Gamble’i ja Lastefondi ühisprojekt “Kingi lastele rõõmu”, mille raames said endale uue insuliinipumba 14 last.

Kokku on tänaseks päevaks insuliinipumpade kampaania raames kogutud annetusi ja toetusi üle 80 000 euro ehk üle 1,25 miljoni krooni. Procter & Gamble toodete müügist koguti ligi 22 000 eurot, Lastefond eraldas insuliinipumpade ostmiseks 32 000 eurot püsiannetustest ning Selveri mündikogumiskampaania „Koos on kergem“ toetas insuliinipumpade ostu 8000 euroga. Ülejäänud 24 000 eurot on kogutud kampaania annetuste ja toetuste abil.

Hetkel on endale uue pumba saanud 21 last ning võimalik on toetada veel sama palju lapsi.

Üks osa insuliinipumpade kampaaniast on läbi saanud, kuid Lastefondi tegevjuhi Küllike Saare sõnul plaanitakse ka edaspidi koguda toetusi suhkruhaigete laste jaoks, seda küll pisut väiksemate projektide raames.

Eestis on ligi 700 suhkruhaiget last, kellest vaid 15 protsendil on olemas insuliinipump. Tarvilik pump võimaldab annustada täpset kogust ning säästab last igapäevasest nõelaga süstimisest.

Pidulik kampaania lõpetamine toimub 29. aprillil kell 11 Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus (N. Lunini 6). Kohal on ka insuliinipumba saanud laste pered.