SA TÜK Lastefondi eestvedamisel märtsis alanud projekt ihtüoosi põdevale Valgamaa poisile Kaidole uue kodu rajamiseks on jõudnud lõpule: annetuste toel ehitatud maja on valmis ning selle võtmed poisile ja tema vanaemale pidulikult üle antud.

Maja ehitus kestis kokku pisut üle kuue nädala ning ehitustöid teostanud Seve Ehituse AS müügijuhi Marten Merila sõnul kulges kõik tänu headele koostööpartneritele sujuvalt ning plaanipäraselt. Heategevusprojektis osalemist peab ta ettevõtte jaoks väärtuslikuks kogemuseks.

„Saime head teha ja kogesime, et Eestis on väga palju häid inimesi. Projektis osales kokku üle 45 ettevõtte ja see näitab nii mõndagi. Emotsioonid on kõigil soojad ja tunne on hea. Kaido on saanud endale kaasaegse ja energiasäästliku maja, kus on olemas kõik talle vajalikud tingimused,“ tunneb ta saavutatu üle heameelt.

Tegemist on Seve Ehituse tüüpmajaga “Hegle”, mida kohandati vastavalt Kaido ja tema vanaema soovidele. Maja sai ehitatud terviklahendusena, mis tähendab, et kogu krunt on planeeritud ja haljastatud, rajatud on 100-meetrine teelõik majani, puurkaev, kanalisatsioon ja kõik muu vajalik. Lisaks on Kaido uus kodu vastavalt soovidele sisustatud mööbli ja tehnikaga.

Ka Kaido ja tema vanaema tunnevad oma vastvalminud majast suurt rõõmu. „Kaido sai nüüd endale päris oma kodu. Oleme ju küll kuulnud, kuidas ühed ja teised jäävad oma kodudest ilma, tõstetakse tänavale või muud taolist, aga Kaidol on nüüd oma kodu,“ ütles poisi vanaema Vilve. „Ma olen südamest tänulik kõigile annetajatele!“

Lastefondi tegevjuht Sandra Liivgi soovib omalt poolt kõiki annetajaid ja projektis kaasa löönud partnereid tänada ning leiab, et Kaidole ja tema vanaemale üheskoos osutatud abi oli ainuõige tegu. „Mulle väga meeldivad Seve Ehituse AS juhatuse liikme Vello Enniste sõnad Kaidole, et igal õigel Eesti mehel peaks ikka oma maja olema ning kuna Kaido ongi nüüd ju Eesti kõige populaarsem mees, siis ongi tal oma maja vaja. Nii ongi – see maja läks läks tõesti õigesse kohta, sinna, kuhu seda kõige enam vaja oli. Mitte küll populaarsuse tõttu, vaid peaasjalikult ikka vajalike pesemistingimuste puudumise tõttu, kuid Kaido on ka oma hea südame tõttu tõesti seda abi väärt,“ rääkis ta. „Uus maja saab juriidiliselt olema Kaido omand ning aitab tal loodetavasti tulevaseks eluks julgemalt ette valmistuda.“

Lisaks Kaidole uue kodu ehitamisele paigaldati Lastefondi eestvedamisel vann ka Urvaste Kooli õpilaskodusse, kus Kaido veedab suure osa oma ajast ning kus ta suurema puudumisel samuti lastevannis oli sunnitud käima. Vanni selleks annetas AS Balteco. Vanni pakkusid Kaidole ka Lintman Eesti AS ning Dekovabrik OÜ, kelle annetused aga suunati kahe teise ihtüoosihaiget last kasvatava perede pesemistingimuste parandamiseks.

Ka Kaidole maja ehitamisest järelejäänud annetused suunatakse poisi ja tema vanaema soovil teiste ihtüoosihaigete laste toetuseks – nende pesemistingimuste parandamiseks, haigusest tulenevalt kiiremini kuluvate kodumasinate väljavahetamiseks ning ihtüoosihaigetele lastele laagri korraldamiseks.

Koos Seve Ehituse AS-iga lõid Kaidole unistuste kodu ehitamise projektis kaasa Monier, Arens, Werro Wool, RehPol, Jeld-Wen, Betoonimeister, AkzoNobel, Euronics, Interno Plaadimaja, Stroma, Home4You, Altius Energia, Tervemaja, ABC Kliima, K-Rauta, Sofahouse, Uponor, Laoveli, Hekro Eesti, WinWin Trading, Feofanis, Henkel, Marico Metall, Ahjusepad, Kivisepad,Trimensioon, AAB Ekskavaator, Puurvesi, Estplast, Isover, Harju Elekter, Schneider Electrics, Stik-Elekter, Arula Veod, Esta Parket, Common Mööbliäri, Ruukki, Blinder, Moodne Valgustus, Colour Print, advokaadibüroo LEXTAL, Geomel, Mangold OÜ, AS Plantex, Bar Eiendom, Priit Jaagant, Ago Luisti, Rein Jeets ning A.J. Transport.

Heategevuskampaania kogumaks raha 8-aastasele ihtüoosihaigele Kaidole vannitoa ehitamiseks kuulutas Lastefond ETV saate „Ringvaade“ eetris välja käesoleva aasta 25. märtsil. Poiss vajab oma haigusest tulenevalt igapäevast vannitamist, mida tuli tema eest hoolt kandval vanaemal paremate tingimuste puudumisel teha pisikeses lastevannis. Saatelõik Kaidost läks aga hinge nii paljudele, et poisi toetuseks tehtud annetusi kogunes loodetust enam ning piisavalt palju ehitamaks talle terve uus maja.

Ringvaate erisaadet vastvalminud uues kodus peetud soolaleivapeost on võimalik vaadata homme, 18. augusti õhtul kell 21.35.

Suur tänu kõigile partneritele ja annetajatele!

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.