Laupäeval, 10. märtsil leiab teist aastat järjest aset üle-eestiline heategevusüritus igas Eesti maakonnas. Nimelt toimuvad SA TÜK Lastefondi Üleannetuse perepäevad, millega kogub fond annetusi arendavaid teraapiaid vajavatele puuetega lastele.

Kõigis 15 maakonnakeskuses toimuvatel üritustel pakutakse osalejatele võimalust meelt lahutada, meeleolukalt annetada ning tuntud artistide kontserte nautida. Lisaks on perepäeval kohal ka näomaalijad, õhupallimeistrid, Lottemaa elanikud ja muud muinasjututegelased ning mõõtu saab võtta paberlennukite täpsuslennutamises ja meisterdada sensoorikapudeleid. Toreda päeva jäädvustavad piltnikud ning igas maakonnas rõõmustavad perepäeval osalejaid oma etteastega tuntud artistid, teiste seas näiteks Jäääär, Vaiko Eplik, Svjata Vatra, Ivo Linna ja Antti Kammiste, Meisterjaan, Kristjan Kasearu, Elephants from Neptune, Jaan Tätte jt. Perepäevad algavad ennelõunal ning on kõikidele osalejatele tasuta. Rohkem infot iga maakonna Üleannetuse perepäeva asukoha ja kellaaegade kohta leiab veebilehelt: www.üleannetus.ee/perepaevad.

Üle-eestilised perepäevad on osa Lastefondi käimasolevast kampaaniast Üleannetus. Kampaania eesmärk on koguda 120 000 eurot, mis võimaldab fondil toetada arendavate teraapiatega kolme aasta jooksul 35 raskelt haiget last. Tänaseks on heade annetajate abiga kogunenud haigetele lastele veidi üle 12 000 euro, mis on 10% eesmärgist.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar täpsustab, et kampaaniaga soovitakse toetada kolme aasta jooksul nii neid arendavaid teraapiaid vajavaid lapsi, kes juba on Lastefondilt abi palunud kui ka neid, kes hetkel ei ole veel fondini jõudnud. “Praegu toetame arendavate teraapiatega seotud kulude katmisel 21 last, kuid arstidelt ja terapeutidelt saadud infole tuginedes on erinevaid arendavaid teraapiaid vajavaid puudega lapsi oluliselt rohkem,” rääkis Saar.

“Ühe teraapiatunni hind küündib kuni 40 euroni, mis on paljude vanemate jaoks liiga kõrge, et arendavaid teraapiaid oma lapsele järjepidevalt lubada,” selgitas ta. “Mitmetele raskelt haigetele lastele on senini jäänud arendavaid teraapiaid kättesaamatuks ka seoses liiga kauge elukohaga keskusest,” lisas Saar.

Kampaaniaga soovitakse lisaks annetuste kogumisele edastada ka sõnumit, et erivajadustega lapsi kasvatavad pered on oodatud toetuse saamiseks Lastefondi poole pöörduma. Heategevusorganisatsioon aitab annetajate abil raskelt haigeid lapsi kasvatavatel peredel tasuda lapse muusika- ja ratsutamisteraapia eest ning võimaldab nende ja lisaks ka füsio- ja tegevusterapeudi teenuse kättesaadavust kodutingimustest, kattes teenuse lisamahu, mida riiklikest vahenditest ei kompenseerita. “Et ka tulevikus meie poole pöörduvaid lapsi toetada saaksime, vajamegi rahalisi vahendeid,” selgitas Saar. “Hetkel on meil koos summa, mis võimaldab aidata aasta jooksul järjepidevalt kümmet last ühe teraapia saamisel,” nentis ta. Saar tõdes, et erinevate teraapiate puhul märkab muutust ja arengut aga regulaarse ja järjepideva töö tulemusena, mis võib võtta aega isegi aastaid.

Seetõttu kutsubki Lastefond kõiki inimesi üles osalema laupäeval, 10. märtsil Üleannetuse perepäevadel ning veel järgneva kuu jooksul toetama arendavaid teraapiaid vajavaid lapsi kampaaniaveebis www.üleannetus.ee.

“Kõigis Eesti 15 maakonnas toimuvate Üleannetuse perepäevade edukasse korraldamisse on panustanud ühtse jõu ja südamesoojusega üle 200 vabatahtliku, rohkelt ettevõtteid ning kümneid tuntuid artiste,” ilmestas Saar üle-eestilise sündmuse suurust. “Väikese heategevusliku panuse eest on perepäevadel garanteeritud vahvad tegevused ja elamused,” lubas ta.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle kolme ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.