Laupäeval, 5. oktoobril ootavad SA TÜK Lastefondi vabatahtlikud taas endaga aega veetma kõiki lapsi, kes külastamas tänavusi viimaseid sügisesi Klubi Tartu Maratoni jooksuüritusi. Pakutakse ka lastehoiu teenust.

Lastefondi Mängumaa telk on seekord üles seatud Tartu kesklinna Raekoja platsi piirkonda, mille ümbruses antakse start nii Tartu Sügisjooksule, 2. Tartu Tudengimaratonile, 2. Tartu Linnamaratonile kui ka lastejooksudele. Fondi telgis on lastel võimalik mängida lauamänge, laduda täheklotse, joonistada ning Vanemuise Kollaste Kasside seltsis meisterdada. Ürituselt ei puudu ka Lastefondi maskott Mõmmik, kellega koos saab soovi korral pilti teha.

Ajavahemikul 13.00-14.30 on lapsevanematel võimalik Tartu Sügisjooksu distantsi läbimise ajaks oma pisipõnnid ka üksi Lastefondi vabatahtlike valvsa silma alla jätta. Selleks tuleks aga juba eelnevalt soovi avaldada saates aadressile kart@lastefond.ee e-kiri, kus on ära märgitud lapse nimi ja vanus ning lapsevanema nimi ja telefoninumber. Lastehoidu saab registreerida kuni reede, 4. oktoobri õhtuni.

Lastefondi vabatahtlikud koos Vanemuise Kollaste Kasside ja Mõmmikuga on lapsi lõbustamas ka pühapäeval, 6. oktoobril kell 12-14 Lõunakeskuses, kus toimub suur tänuüritus kõigile neile pisikestele, kes on osalenud 2013. aasta Tartu Mini Neliküritusel.

Kõik vabatahtlike poolt korraldatavad tegevused on osalejatele tasuta. Soovi korral on veel viimast korda võimalus maratoniürituste raames toetada annetusega liigesehaigete laste ravivesivõimlemist (lähemalt http://lastefond.ee/lastefondist/kaimasolevad-projektid/kaimasolevad-toetusprojektid/ravivoimlemine).

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kaheteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.