Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi korraldab 15. detsembril heategevusliku kergejõustiku jõuluvõistluse, mille tulu annetatakse Lastefondile, et toetada liikumispuudega lastele vajalike kõnnirakmete ostu.

Jõuluvõistlus toimub 15. detsembril Tartu Ülikooli spordihoones. Üritus algab kell 11.00 ning võistlusele on oodatud osalema kõik 2000. aastal ja hiljem sündinud noored spordisõbrad. Osavõtutasust saadud tulu annetatakse Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile, et toetada kõnnirakmete ostu Tartu Ülikooli Kliinikumi laste ja noorukite arendus- ja taastusravi keskusesse. Rakmed on äärmiselt olulised selleks, et taastusravi vajavad lapsed, kes veel päris iseseisvalt kõndida ei suuda, saaksid samuti füsioteraapias kõnniraja abi kasutada.

Lisaks on üritusel lastele kaasa elamas Lastefondi maskott Mõmmik ning fondi vabatahtlikud on spordihoonesse üles seadnud jõulukontori, kus sümboolse annetuse eest on võimalik kõigile lähedastele ja tuttavatele ilus jõulukaart saata.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.