SA TÜ Kliinikumi Lastefondi poolt veebruarikuu jooksul läbi viidud heategevuslike aktsioonidega kogunes haruldaste haigustega laste toetuseks 6682,32 eurot. Sellest ligi 2300 eurot koguti rahvusvahelisel haruldaste haigustega päeval korraldatud mündikaardi ladumistel.

Tartu Lõunakeskusesse ja Tallinna Ülemiste keskusesse üles seatud Eesti kaardi kujutistele asetasid heasoovlikud annetajad kokku 4232 erinevas vääringus senti ja münti ning kahe kaardi peale tegi see annetussummaks 2297,96 eurot.

Sellele summale lisandub ka 2394,36 eurot, mis hõlmab sama ürituse raames tehtud lisaannetusi ning heade koostööpartnerite ja Lastefondi vabatahtlike poolt veebruarikuiste kampaaniatega haruldaste haigustega laste toeks kogutut. Lisaks andis 1990 euro suuruse panuse Kanal 2 saade „Kuldvillak“ oma erisaadetega, mille võidusummad haruldaste haigustega laste toetuseks Lastefondile annetati.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv tunneb suurt heameelt, et Lastefondi agarad vabatahtlikud oma loovuse ja entusiasmiga suutsid korraldada sellise vahva ettevõtmise, mis aitas tähelepanu pöörata haruldasi haigusi põdevatele inimestele ja meie kõigi võimalustele neid toetada. „Nagu tulemusest näha, siis ühtsuses peitub tõepoolest jõud. Jõud aidata neid, kellel läheb meist kehvemini. Aitäh kõigile abistajatele!“ jagub tal ettevõtmisse panustanute suunal vaid kiidu- ja tänusõnu.

Kuna Ülemiste keskuses ürituse raames korraldatud heategevuslikul oksjonil jäid osad heade koostööpartnerite poolt annetatud esemed välja ostmata, siis avab Lastefond nende realiseerimiseks ja annetuste kogumiseks täna osta.ee keskkonnas internetioksjoni. Oksjoni leiab aadressilt http://www.osta.ee/kategooria/heategevus/tuk-lastefond ning kogu esemete müügitulu suunatakse haruldaste haigustega laste toetuseks. Muu hulgas saab oksjonilt endale hea hinnaga osta Jack Jones`i meeste T-särki, Espriti kotti, Bodyshopi kinkekomplekti, Okaidi laste pidžaamat, Preciosa kõrvarõngaid ja palju muud.

Lisaks internetioksjonil osalemisele on haruldaste haigustega lapsi võimalik aidata sõlmides nende laste toetamiseks Lastefondi püsiannetus: https://www.lastefond.ee/ulata_sobrakasi/.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga.