Laupäeval, 18. mail toimus heategevuslik Hair Fusion show 2013, mille piletimüügitulust ja kohapeal tehtud annetustest kogunes sügava ja raske puudega laste toetuseks 11 000 eurot.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond alustas 2013. aastal kevadel suurkampaaniat “Aita aitajal aidata”, mille eesmärgiks on koguda annetusi, pakkumaks voodihaigete lastega perekondadele vajalikku lapsehoiuteenust. Kampaania koostööpartner on juuksurikunsti tutvustav Hair Fusion show. Üritusel astusid heategevuse eesmärgil üles stilistid Eestist, Venemaalt, Lätist, Leedust ja Soomest. Sügava ja raske puudega lamavhaigete laste ja nende perekondade toetuseks koguti piletitulust ja osalejate annetustest 11 000 eurot.

Eestis on 2011. aasta seisuga 1077 sügava ja raske puudega last, keda hooldavad kodus vanemad. Nende emade-isade hoolduskoormus on väga suur. Lapsehoiuteenus võimaldaks jätta pidevat järelvalvet ja abistamist vajava lapse vähemalt mõneks tunniks päevas spetsialisti hoole alla, et vanemad saaksid puhata ja pühendada aega ka iseendale ning teistele pereliikmetele.

“Kogutud 11 000 euro eest saab Lastefond võimaldada lapsehoiuteenuse orienteeruvalt kuuele perekonnale. Suur aitäh Hair Fusion show’le ja kõigile annetajatele, kes suurüritusest osa võtsid ning keda see teema puudutas. Nüüd on paljude perekondade toimetulek märgatavalt kergem,” tänas korraldajaid ja osalejaid Lastefondi tegevjuht Agnes Karlson.

2011. aastal annetas Hair Fusion show Lastefondile ligikaudu 8000 eurot. Summa eest sai insuliinipumba kuus suhkruhaiget last.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.