30. aprillil toimunud Hawaii Express Gran Fondo Estonia Tartu-Viljandi rattasõit kogus TÜ Kliinikumi Lastefondile 800 eurot, millega fond toetab uppumisõnnetuse tagajärjel ajukahjustuse saanud 10-aastast Jürgenit ja tema peret.

Kogunenud summasse andsid oma panuse 200 ratturit, kelle osalustasust 2 eurot annetusse suunati, ning OÜ Reginett, kes panustas omalt poolt Jürgeni toetuseks 400 eurot.

Ettevõtte juhataja Jaan Lusikas, kes on ka ise aktiivne rattasõidu harrastaja, ei kahelnud hetkegi, kui treeningukaaslane talle suurannetuse tegemise idee välja pakkus. “Leidsime, et pole mõtet niisama ainult endale vändata, vaid soovisime rattasõidu raames teha ka midagi head –aidata abivajajaid,” räägib ta. “Kuuldes lühidalt Jürgeni valusat lugu, sai selgeks, et lootust ei tohi kunagi kaotada ning kui saame omalt poolt pisutki toeks olla, tuleb seda teha.”

10-aastane Jürgen sattus 2016. aasta suvel uppumisõnnetusse, mille tagajärjel sai ta raske peaaju kahjustuse ning oli pikalt koomas. Trauma tulemusena on ta liikumisvõimetu ning madala teadvuse tasemega. Poiss vajab aeg-ajalt lisahapnikku ning pidevat aspireerimist ehk hingamisteede puhastamist tekkinud eritistest. Jürgenit toidetakse sondi kaudu spetsiaalse ravitoiduseguga, mille peale kulub tema perel ühe aasta jooksul ligi 2000 eurot. Lisaks vajab ta lähiajal ilmselt suures mahus füsioteraapiat. Jürgeni perele on toeks tulnud Lastefond, kellele omakorda ongi ulatanud abikäe Gran Fondo sarja korraldajad ja sellest osavõtjad.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar on korraldustiimile selle eest väga tänulik. “Koostöö Gran Fondoga on taas üks suurepärane näide sellest, kuidas head teha soovivad inimesed ise meid üles leiavad ja heategevusprojekte välja pakuvad,” sõnab Saar. “Loomulikult oleme väga tänulikud ka kõikidele ratturitele, kelle osalustasudest suur osa annetusest kokku saadi!” Ta lisab, et kogunenud annetussumma võimaldab Lastefondil osta Jürgenile vajalikku ravitoitu viie kuu jooksul.

Triatloniklubi TriSmile poolt korraldatud Hawaii Express Gran Fondo Estonia Tartu-Viljandi rattasõit tähendas 160 kilomeetri pikkuse teekonna läbimist Tartust Otepää ja Tõrva kaudu Viljandisse. Samas sarjas toimub 20. augustil veel ka Tallinn-Tartu rattasõit, kus on kirjas juba üle 250 osaleja ning mille osalustasudest tehakse samuti annetus Lastefondile Jürgeni toetuseks.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressilhttp://lastefond.ee/vormista-pusiannetus. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailileinfo@lastefond.ee.

Kuidas Sina aidata saad?

Hakka püsiannetajaks

Osta heategevustooteid

Tee ühekordne annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “Jürgen”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Danske IBAN EE403300334408530000

Nordea IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813