Alates septembrist annetab mänguautomaatide operaator GameKing oma erinevates kaubanduskeskustes asuvate automaatidega tehtud mängude pealt osa TÜ Kliinikumi Lastefondile.

GameKingil on Eesti ja Läti kaubanduskeskustes kokku ligi 100 meelelahutuslikku ja harivat mänguatraktsiooni. Alates 1. septembrist annetab operaator iga Lastefondi kleebisega tähistatud mänguseadmega tehtud sõidu või mängu pealt 2 senti fondile raskelt haigete laste ravireiside toetuseks.

“Kui arvestada, et kaasame koostöösse Lastefondiga pooled meie mängudest, siis saab meie igakuiseks heategevuslikuks panuseks olema arvestatav summa, mis jõuab otse abivajavate lasteni,” räägib GameKingi automaate opereeriva ettevõtte Borealis Holding OÜ juhatuse liige Timo Simonlatser. „Igal aastal oleme turule toonud rohkem harivad ja lastes oskusi arendavad mänge. Käesoleval aastal võtsime hea meelega vastu otsuse ja lõime käed koostööks Lastefondiga, et osa mänguseadmete tulust anda tagasi laste tervishoiu edendamiseks.“

Lastefondi nõukogu esimees Küllike Saar peab GameKingi algatust väga tänuväärseks, sest see tegemist on taaskord ühe suurepärase näitega ettevõtete püsivast annetamisest. “Lastefond propageerib aktiivselt püsiannetamist, sest see võimaldab meil aidata abivajajaid operatiivselt ja püsivalt. Ning püsiannetajateks ei oota me mitte ainult eraisikuid, vaid kindlasti ka just erinevaid ettevõtteid, kes endale jõukohase annetusega ning endale sobival viisil panustaksid meie tegevusse järjepidevalt,” räägib ta. “Oleme väga tänulikud ja loodame, et meie koostöö jääb kestma aastateks.”

Lastefond on sel aastal toetanud ja toetamas seitsme lapse ravireise välismaale, kokku rohkem kui 25 000 euroga. Mänguautomaadid, millega mängides saad neid lapsi toetada, tunned ära spetsiaalse Lastefondi logoga kleebise järgi.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.