Ehituskeemiat tootev ettevõte Eskaro valmistas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks laevärvi, mille igalt müüdud tootelt annetas TÜ Kliinikumi Lastefondile 1 euro. Kokku kogunes rohkem kui 20 000 liitri värvi müümisest 4304 euro suurune summa, mille eest said Tartu Ülikooli Kliinikumi vastsündinud kuulmisskriiningu aparaadi.

Eskaro turundusjuht Mare Ott rääkis, et kui nad 2017. aasta sügisel Eesti Vabariigi 100. sünnipäevakingituse projektiga alustasid, oli kõhklejaid ja kahtlejaid mitmeid, kuid Lastefondilt julgustust saades, hakkasid nad pihta. “Kokkuvõtteks saab rõõmuga nentida, et kõnekäänd: “Julge pealehakkamine on pool võitu”, peab paika.”

“Südame teeb soojaks, et heategevusliku projektiga tulid kaasa kõik suured Eesti ehitusmaterjalide kauplused Kuressaarest kuni Narvani,” ilmestab Ott ja toob tänusõnadega välja partnerid: Bauhof, Bauhaus, Berenike, Decora, Demitol, COOP, Espak, Ehituse ABC, K-Rauta, Katri ning avaldab suurt tänu ka igale värvi Sympatia EV100 ostjale.

Eskaro juhataja Oleg Kraizmeri sõnul oli sellises projektis osalemine värve tootvale tehasel uueks kogemuseks. „Mis võiks olla üllamat kui vastsündinute abistamine,“ ütles ta. „Projekt oli silmapaistev ja edukas. Mul on suur rõõm, et TÜ Kliinikumis puudu olnud kuulmisskriiningu aparaat sai ostetud ja kõik pisikesed kõrvad saavad nüüd kontrollitud.“

Lastefondi tegevjuht Kadri Org avaldas siirast tänu, et ettevõte otsustas kodumaa sünnipäeva puhul meeles pidada värskeid ilmakodanikke. “Eskaro on ideaalne näide ettevõttest, kes leidis võimaluse põimida oma põhitegevusega üllas ja tänuväärne heategevuslik projekt,” tõi ta välja. “Loodame südamest jätkata edukat koostööd laste aitamisel ka tulevikus.”

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.