Laupäeval, 1. juunil toimub Tartus Anne kanali ääres Eesti Lastearstide Seltsi kongressi raames heategevuslik hommikujooks, mille eesmärgiks on edendada ja hoida laste tervist. Kogu ürituselt saadud tulu annetatakse Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile.

Hommikujooksule on oodatud kõik väikesed ja suured, kes peavad lugu tervislikust eluviisist. Üritusel osalemise heategevuslik panus algab 5 eurost pere kohta ning selle saab tasuda kohapeal Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi telgis. Jooksule saab eelegistreerida nii Eesti Lastearstide Seltsi kodulehel https://els2019.publicon.ee/programm/heategevuslik-hommikujooks/ kui ka kohapeal. Rada saab läbida nii joostes kui ka jalutades ning valida saab 2 või 4,5 km distantside vahel. Seega on üritus jõukohane kõigile.

Esimene start antakse kell 9 hommikul ja teine kell 10. Kõik tublid osalised saavad finišis diplomi, kus on muuhulgas ka praktilised soovitused Eesti lastearstidelt laste tervise hoidmiseks.

Eesti lastearstide sõnul on laste haiguste taga järjest enam elustiilist tulenevad põhjused. Ürituse eesmärk on tuua tähelepanu laste tervisekäitumisele ning aidata kaasa lastele ja lapsevanematele mõeldud professionaalse tervisekäitumise infomaterjalide väljatöötamisele ekspertide poolt koostöös TÜ Kliinikumi Lastefondiga.

Eesti Lastearstide Seltsi XXII kongressi president Ülle Einberg sõnab, et heategevuslik jooksüritus toimub kongressi raames esmakordselt ja nad ootavad suurt osavõttu.

Lastefondi tegevjuht Kadri Orgil on südamest hea meel, et Eesti Lastearstide Seltsi kongress toimub seekord Tartus ning et ürituse raames toimub heategevusjooks, kus arstid ühinevad koos linnarahvaga jooksurajale, et levitada sõnumit lapse tervise hoidmise olulisusest. “Eriti vahva on, et heategevusjooks leiab aset rahvusvahelise lastekaitsepäeva hommikul. Kutsume kõiki peresid tähistama seda päeva aktiivse hommikupoolikuga,” lisab ta.

Jooksu aitavad korraldada Publicon Konverentsid ja klubi Suusahullud.

Rohkem infot ürituse kohta: https://www.facebook.com/events/1534828789980581/

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.