Ettevõte Colgate-Palmolive teeb alates homsest kuni maikuu lõpuni koostööd TÜ Kliinikumi Lastefondiga, annetades igalt ostetud Colgate’i hambapastalt, hambaharjalt ja suuveelt 3 senti laste hambaraviks.

Kogunev annetussumma on suunatud hambaimplantaatide paigaldamiseks oligodontiat põdevatele või trauma tagajärjel jäävhambad kaotanud lastele. Oligodontia puhul on tegemist haruldase geeniveaga, mille puhul puuduvad inimesel enam kui kuue jäävhamba alged, mis tähendab, et piimahammaste asemele jäävhambaid ei kasva. Nii paljude hambaalgete puudumine ei ole ainuüksi esteetiline probleem, vaid esmalt just funktsionaalne, sest suus olevatel hammastel ja alalõua liigestel lasub ülekoormus.

Haiguse ravis annab parima ja pikaajalisema ning hea hügieeni puhul isegi eluaegse tulemuse hambaimplantaatide paigaldamine, sest need suudavad asendada hambajuuri nii, et kaob lõualuu vale koormus ega kahjustu kõrvalolevad hambad. Implantaadid on aga väga kallid ning Eesti Haigekassa neid ei kompenseeri, kuna need ei ole kantud Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste nimekirja.

“Oleme südamest tänulikud, et Colgate on otsustanud ka tänavu suunata igalt maikuus ostetud suuhooldustootelt väikese panuse laste hambaravi toetuseks,” ütleb Lastefondi tegevjuht Kadri Org. “Kõikidest väiksest panustest koguneb kokku suur ja äärmiselt tänuväärne summa, mille toel aitame katta oligodontiat põdevate laste hambaravi kulusid, mida riik ei kompenseeri ja mille katmine käib peredele üle jõu,” räägib ta.

Möödunud aasta maikuus kogunes Colgate’i ja suuhooldustooteid soetanud inimeste abil Eesti laste hammaste raviks 5163,72 euro suurune annetussumma.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle nelja ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.