SA TÜK Lastefondi toetusesaajate hulka lisandus alates juunist 8-aastane Narva poiss Ilja, kes vajab oma haigusega toimetulekuks ratsutamisteraapiat. Fond toetab teda selles aasta jooksul kokku 1404 euroga.

Ilja on sügavalt autistlik poiss, kelle diagnoosiga kaasuvad olulised arenguprobleemid kõikides psüühilise arengu valdkondades, sh kõnes ja kognitiivses arengus.

Lapse raviarst, TÜ Kliinikumi lastepsühhiaater dr Ene Essensoni sõnul on Ilja suhtlusvõime ümbritsevaga puudulik, kuna 7-aastasena puudub tal kõne ning ta oskab vaid aeg-ajalt häälitseda. “Lisaks esinevad tal afektiivsed puhangud ning emotsionaalne labiilsus tingituna aistingute ülierksusest ja raskustest kohaneda uute olukordade ja inimestega,” sõnab ta.

Ratsutamisterapeut Ene Kont on veendunud, et Ilja arengut toetaks ratsutamisteraapia. “See mõjub väga hästi just lastele, kel on raskusi suhte loomisel ümbritseva maailmaga ning esinevad ülitundlikkusreaktsioonid erinevatele aistingutele,” sõnab ta.

Kahjuks käib lapsele järjepideva teraapia võimaldamine perele üle jõu, mistõttu on neile abikäe ulatanud Lastefond, kattes 90% ulatuses kord nädalas toimuva ratsutamisteraapia kulud.

Lastefondi toetusjuhi Eveli Ilvese sõnul on fond sel aastal aktiivselt julgustanud haiget last kasvatavaid peresid fondi poole pöörduma, et võimaldada oma lastele erinevaid teraapiaid, sh ratsutamisteraapiat.

“Hea meel on tõdeda, et meieni on jõudnud tõepoolest üha rohkem selleteemalisi taotlusi. Kõige enam küsitakse toetust ratsutamisteraapia jaoks, milles abistame hetkel 12 last ning saame iga kuu paar uut taotlust,” räägib ta. “Ratsutamisteraapia on mitmekülgse mõju poolest paljudele sobiv ja aitab laste arengule jõudsalt kaasa. Meil on väga hea meel, et heade annetajate toel on meil võimalik abivajajaid toetada.”

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/vormista-pusiannetus. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

Kuidas Sina aidata saad?

Hakka püsiannetajaks

Osta heategevustooteid

Tee ühekordne annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “Ilja”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Danske IBAN EE403300334408530000

Nordea IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813