Tartu Uusapteek OÜ annetas TÜ Kliinikumi Lastefondile 3000 eurot, mis suunatakse haruldaste haigustega lastele vajalike ravimite ja hooldusvahendite soetamiseks.

Tartu proviisoritele kuuluv kolme apteeki ja kahte haruapteeki haldav ettevõte on samas summas annetuse teinud Lastefondile igal aastal juba 6 aastat järjest. Osaühingu juhatuse liige, proviisor Kalle Kurvits selgitab annetuse tegemist sooviga aidata neid, kelle probleemidega apteekrid igapäevaselt sageli kokku puutuvad.

„Näeme oma igapäevatöös sageli, kes on kõige suuremad abivajajad ning püüme pakkuda omapoolset professionaalset abi ja võimaluste piires ka toetust. Paljud teemad, nagu laste diabeet on meile erialaselt hästi tuttavad,“ räägib ta. “Kindlasti ajendab just lapsi toetama seegi, et ka meil on lapsed ja lapselapsed.”

Lastefondi arendusjuhi Eveli Ilvese sõnul on fond läbi aegade toetanud ja toetab ka praegu paljusid haruldaste haigustega lapsi, kelle ravi või ravimid on kallid ning peredele sageli üle jõu käivad.

„Tihtilugu pole sellised ravimid haigekassa soodusnimekirjas ning pered on väga keerulises olukorras. Seetõttu oleme seadnud enda üheks prioriteediks just haruldaste haigustega laste toetamise, tehes seda sealjuures võimalikult kiirelt ja paindlikult, mis on selliste haiguste puhul väga oluline,“ räägib ta. „Haruldaste haiguste teema teadvustamine meie ühiskonnas on veel üsna vähene ning seetõttu igasugune asjaajamine riiklikul tasandil ka kahjuks üsna aeganõudev. On äärmiselt positiivne, kui leidub häid inimesi, kes just seda valdkonda soovivad toetada.“

Lastefond toetas eelmise aasta jooksul 30 haruldase haigusega last ligi 120 000 euroga. Lisaks on abistatud paljusid sügava või raske puudega lapsi, kellest suur osa põeb samuti haruldast haigust, kuid kelle täpsetele tervisliku seisukorra kirjeldustele puudub Lastefondil ligipääs.

Kui ka Sina sooviksid toetada haruldaste haigustega laste ravi ja neile eluks vajalike vahendite ostmist, saad selleks anda oma panuse sõlmides püsiannetuse spetsiaalse spetsiaalse veebilahenduse abil – www.lastefond.ee/ulata_sobrakasi või kandes ühekordse toetussumma üle SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontole märksõnaga „Haruldase haigused“:
SwedbankIBAN EE682200221015828742
SEB IBANEE261010220014910011
Danske IBANEE403300334408530000
Nordea IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.