Aprilli algusest kuni augusti lõpuni toimus Alexela tanklaketi poodides kampaania “Koos näeme kaugemale!”, mille raames koguti annetusi TÜK Lastefondile, et soetada raviprille vähekindlustatud perede vaegnägijaist lastele.

Tanklates olid üles pandud korjanduskastid ning igalt müüdud A. le Coq 0,5l limonaadilt ja Vitamineral Water joogilt annetati 10 senti vaegnägijatele lastele raviprillide soetamiseks. Viie kuu jooksul koguti kokku 2553,74 eurot, millest saab abi 30-40 last.

Alexela Oil juhatuse esimehe Ain Kuusiku sõnul hooliti teemast väga. “Suurima panuse vaegnägijatest laste toetamisele andsid Riisipere tankla külastajad, nii et täname Saue valla inimesi ja kõiki, kes on teel Lääne-Eestisse peatunud meie Riisipere tanklas.”

Kuusik tõi välja, et Alexela Oil otsib pidevalt uusi võimalusi, kuidas abivajajaid koos oma heade klientide ja koostööpartneritega aidata ning selles osas on nad alati koostööks avatud.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar nentis, et Lastefondil on olnud Alexelaga püsiv ja positiivne koostöö juba aastaid. “Lisaks erinevatele kampaaniatele toetab Alexela Lastefondi iga kuu ka kütusega ja oleme selle eest väga tänulikud.”

Saar ütles, et raviprillide toetamise temaatikat on keeruline annetajatele seletada, sest neid kasutatakse vaid teatud perioodil. “Meil on hea meel, et Alexela meile selles appi tuli.”

SA TÜ Kliinikumi Silmakliiniku ülemõde Terell Pihlak selgitas, et raviprillide all peetakse silmas prille, mida on vaja nägemisteravuse parandamiseks. “Raviprillid on lastele väga olulised silmade koostöö tugevdamiseks amblüoopia ehk nn “laisa silma“ ja ka strabismi ehk kõõrdsilmsuse korral.” Lisaks on Pihlaku sõnul olulised ka keerulisema ehitusega raviprillid ehk bifokaalsed prillid lastele, kellele on tehtud silmaoperatsioon kaasasündinud kae tõttu.

“Sellised lapsed vajavad enamasti igal aastal uusi prille, kuna nägemisteravuse näitajad muutuvad ning lapsed kasvavad,” nentis Pihlak. Ta tõi välja, et sageli juhtub, et vähekindlustatud peres on mitu last ja nad kõik vajavad raviprille. “Tihtipeale ei ole peredel võimalik sellist väljaminekut teha ja siis jäetakse prillid üldse ostmata, mis on areneva lapse seisukohalt väga vale.”

Pihlak ütles, et Lastefondi ja toetajate abi on väga oluline, et lapsed saaksid siiski õigel ajal õiged prillid. “Silmakliinik tänab toetajaid oma patsientide nimel!”

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligikaudu kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee