SA TÜ Kliinikumi Lastefond võimaldab sünnitrauma tagajärjel ajukahjustuse saanud 3-aastasele Alexile järgmise kuue kuu jooksul tugiisiku teenust.

Alex sündis sügavas hapnikupuuduses, mistõttu vajas koheselt elustamist. Sünnitrauma tagajärjel sai tema aju kahjustada ning tal on diagnoositud tserebaalparalüüs ja epilepsia. Tänasel päeval ei suuda laps ise süüa, keerata ega rääkida ning vajab ööpäevaringset hoolt.

Alexi ema kasvatab teda ja tema 7-aastast õde üksinda. Kuna isa toetus perele on vähene, on nende toimetulek väga haavatav. Ema peab pere vajaduste katmiseks igapäevaselt pikki päevi tööl käima, lisaks soovib ta tuleviku kindlustamiseks jätkata õpinguid täiskasvanute keskkoolis. Üksinda kahe lapse, sealjuures ühe puudega lapse eest hoolitsemine on tema jaoks nii füüsiliselt kui vaimselt ränk koorem, mistõttu vajab hädasti kõrvalist abi.

Seni on Alexit hoida aidanud hea tuttav, kes tegi seda heast südamest sümboolse tasu eest. Kuna sellisel viisil aga ei ole võimalik enam jätkata, vajati abi tugiisiku töö tasustamiseks. Lastefond otsustas peret selles toetada järgmise kuue kuu jooksul igakuiselt 255 euroga, tasudes lapsele juba tuttava hoidja töötasu. Kohalik omavalitsus toetab perekonda sealjuures 250 euroga kuus.

Alexi ema sõnul annab Lastefondi toetus talle kindlustunde, et ta saab jätkata tööl käimist ning laps on sel ajal hoitud ja tegeletud. “Tänu Lastefondi abile jääb mulle ka elamiseks mingisugunegi raha, muul juhul oleksin ma käinudki tööl vaid selleks, et kõik ära maksta,” on ta annetajatele ja fondile väga tänulik.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.