Tänavu on Lastefond abistanud insuliinipumpade kampaania raames 67 last. Isikukampaaniate ja teiste toetusprogrammidega on ühtekokku abi saanud üle 50 lapse. Lisaks on vajalikku aparatuuri soetatud lastekliiniku erinevatesse osakondadesse.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi suurim kampaania – insuliinipumpade ostmine – on jõudnud ühe positiivse tulemuseni, kus Haigekassa alates uuest aastast alustab insuliinipumpade kompenseerimist 50 ja 90 protsendiga ning vanusepiir kerkib varasema nelja aasta asemel 18-ni.

Rõõmsaid lahendusi on leidnud teisedki Lastefondi kampaaniad, kus näiteks alates 29. novembrist katab Haigekassa kolme erilise ainevahetushaigusega lapse ravi. Samuti asus Haigekassa 2011. aasta algusest toetama Varvara kampaaniat ehk erilist seenhaigust põdevatele lastele vajaliku ravimi hankimist.

Koostöös mitmete organisatsioonidega on Lastefond abistanud lastekliinikut vajaliku aparatuuri ja töövahendite soetamisega. Tartu Kaubamaja Meeldib-märgi kampaania abil muretseti fototeraapia aparaat, 3M Eesti filiaali abil Forameni treeningprogrammi, sülearvuti ja puutetundliku ekraani ja Tartu Maratoni abiga füsioteraaapia väikevahendid.

Püsiannetajate abil on hangitud lekketester 2009. aastal soetatud videogastroskoobile ning kuulmisskriiningu aparaat TÜK lastekliiniku neonatoloogia osakonda.

Lastefondi jaoks on oluline ka tugiteenuste toetamine. Alates 2011. aasta jaanuarist on Swedbanki annetuskeskkonna abil toetatud hingehoidliku kogemusnõustamise teenust, mis pakub tuge enneaegsete laste peredele. Samuti toetatakse Ida-Virumaa asenduskodu „Maria ja lapsed“ tegevusterapeudi teenust ning füsioterapeudi ja eripedagoogi tegevust.

Lastefond on aasta jooksul toetanud veel erilise epilepsiavormiga Sonjat, enneaegse Joonase kroonilise kopsuhaiguse ravi ja Jani spatsilisuse ravil käimist. Laurale, kes põeb bulloosset epidermolüüsi ehk villilist nahahaigust, kompenseeritakse hooldusvahendite kulud ning toidusegude ja lasteaia kohamaksuga toetatakse laste tserbaalparalüüsi põdevat Eliiset. Koduseks kasutamiseks said endale inhalatsiooniaparaadi Brita ja Joonas ning selleks, et väike Oskar endale Haigekassa abiga Saksamaalt jalgadele proteesid saaks, kattis Lastefond perekonna sõidukulud.

Aasta jooksul on toetatud ka mitmeid arstide täiendkoolitusi.

Hetkel on koostöös Selveri kampaaniaga „Koos on kergem“ eesmärgiks toetada tsentraalse jälgimissüsteemi soetamist TÜK naistekliiniku sünnitusosakonda ning 4. jaanuarini kestva kampaania toetuseks saab oma annetuse teha kõigis Tartu Selverites.

Pimedatele lastele kirjeldustõlke loomiseks multifilmile „Lotte ja kuukivi saladus“ saab toetada ostes kunstnik Meru poolt disainitud vahvaid kõrvarõngaid, kus kujutatakse Lastefondi maskotti Mõmmikut ja hunti. Lisaks on müügil heategevuslikud jõulukaardid.

Lastefondi erinevate toetusprojektidega saab lähemalt tutvuda kodulehel www.lastefond.ee.

Lastefond tänab südamest kõiki häid annetajaid, vabatahtlikke ja koostööpartnereid, kelleta poleks niivõrd paljudele laste abistamine võimalik.