Möödunud reedel, 13. detsembril alustas SA TÜK Lastefond annetuste kogumist detsembri alguses Tartus toimunud korteripõlengus kannatada saanud 3-aastase poisi toetuseks, kes viibib ravil TÜ Kliinikumis. 15. detsembri seisuga oli annetajate abiga kogunenud juba 16 069 eurot.

Tõuge annetuste kogumiseks saadi headelt inimestelt, kes omaalgatuslikult kliinikumi poole pöördusid, et lapsele erinevat laadi abi pakkuda. Et luua soovijatele konkreetne võimalus aidata, algatas Lastefond annetusprojekti, mille raames oli ja on võimalik pisipoissi toetada, tehes ülekanne SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgituseks „3-aastane poiss“.

Lapsel on põletushaavad mitmes kehapiirkonnas, mistõttu tema ravi saab olema pikaajaline ja kompleksne ning vajalikud on korduvad nahasiirdamise operatsioonid. Kogutud annetused suunatakse esmajärjekorras lapse ravile kaasaaitamiseks, kuid vajadusel ja võimalusel ka muul moel tema edaspidiseks abistamiseks.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.