Jõulud on küll möödas, aga kuna heategude aeg kestab läbi aasta, siis otsustasid Põlva Gümnaasiumi 4. lennu õpilased jõuluetenduse piletimüügilt teenitud 817 eurot annetada heategevuseks Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile.

Põlva Gümnaasiumis on kujunenud traditsiooniks, et lõpuklass toob jõulude paiku lavale enda loodud ja lavastatud etenduse, mis võtab kokku nende gümnaasiumiõpingute kirkamad hetked. Selle aasta abituuriumi lõpuetendus „IV lend otse-eetris“ jõudis vaatajate ette Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse teatrisaalis vahetult enne jõule. Pärast tulude ja etendusega seotud kulude kokkuarvamist selgus, et tänu heade toetajate abile jäädi etenduse lavaletoomisega pisut enam kui 800 euroga plussi. Ühiselt otsustas IV lend, et ülejäänud summa tuleks omakorda suunata heategevusse.

„Kuna meie tegevust toetati, siis tundus igati mõistlik ja ainuõige etenduse piletimüügist tekkinud kasum samuti head tegema suunata. Arutlesime lennuga erinevate variantide üle – loomad, lapsed, vähiravi – ning lõpuks otsustasime ühiselt, et võiks meie kasutuses oleva summa, 817 eurot, suunata abivajavatele lastele. Sealt edasi oli juba üsna lihtne ühisele meelele jõuda ning valisime välja TÜK Lastefondi,“ lisas etenduse eestvedaja ja Põlva Gümnaasiumi IV lennu heateo kõneisik Katariina Kinnunen.

“Meil Lastefondis on siiralt hea meel, et Põlva gümnaasiumi abiturientidele on heategevus südamelähedane. Usume, et ettevõtmine pakkus noortele topeltrõõmu – rõõmu isetegemisest ja rõõmu tehtud heateost – ning inspireerib ja on eeskujuks ka teistele kooliõpilastele. Lõpuetenduse tulu palusid abituriendid suunata Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikule vajalike seadmete soetamiseks. Annetusest saavad abi väga paljud pisikesed patsiendid ja me oleme kogu Lastefondi meeskonnaga selle eest südamest tänulikud!” rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kommunikatsioonispetsialist Triin Rannamaa.

Käesoleval aastal lõpetab gümnaasiumi 67 noort, kellest suurem osa olid seotud ka detsembrikuise etenduse loomise ning lavale toomisega. Põlva gümnaasium alustas riigigümnaasiumina tööd 2016. aastal ja seal õpib 209 noort.