Tänavuse Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) raames on kõigil filmihuvilistel võimalus oma lemmikfilmi poolt hääletades anda panus kirjeldustõlgete valmimisse, et ka nägemispuudega lapsed saaksid filmimaailmast osa saada.

Kuni 25. novembrini toimuvas SMS-hääletuses osalevad kõik nii Tallinnas, Tartus kui Pärnus nähtud PÖFFi ja Just Filmi programmi filmid ning hääletusest kogunenud tuluga toetatakse lastefilmidele kirjeldustõlke loomist. Kirjeldustõlge annab dialoogide vahel jutustaja abil edasi seda, mis on muidu tajutav vaid visuaalselt.

Oma lemmikfilmi poolt hääletamiseks tuleb saata SMS märksõnaga PÖFF koos parima filmi nimega numbrile 15330 (annetad 0,96 eurot) või numbrile 13017 (annetad 3,20 eurot), näiteks: POFF Superman.

Seni on PÖFFi ja Lastefondi toel valminud kirjeldustõlked populaarsetele animafilmidele “Lotte ja kuukivi saladus”, “Leiutajateküla Lotte” ja “Ada ja Otto” ning tänu annetajatele on valmimas kirjeldustõlked ka joonisfilmidele “Lepatriinude jõulud” ja “Lotte reis Lõunamaale”. Lisaannetused võimaldavad aga veelgi rohkemate kirjeldustõlgete loomist armastatud joonisfilmidele.

Kõigi hääletajate-annetajate vahel loositakse välja erinevaid auhindu, mille on välja pannud Elisa, Nordea pank, Nordic Hotel Forum, PZU kindlustus, Toyota Baltic, Alexela grupp, Starman, Postimees, Pariisi Vesi ja Five Seasons. Publiku lemmikfilmi režissöörile on auhinnaks 2000 euro suurune stipendium Tallinna linnalt.