Olerexi heategevuskampaanias «Ulata abikäsi» osalenud inimesed aitasid koguda Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile ja Tallinna Lastehaigla Toetusfondile käerobotite soetamiseks kokku 10 039,20 eurot.

“Juba teist aastat järjest ulatavad meie head kliendid abikäe väikestele patsientidele, kelle tulemuslikuks paranemiseks on vajalik soetada ainulaadsed käerobotid Tartu ja Tallinna lastehaiglatele» rääkis Olerexi tegevjuht Piret Miller.

“Koostöö Olerexiga on hea näide sellest, kuidas mitmest väikesest heateost saab lõpuks suur. Oleme siiralt tänulikud kõigile Olerexi klientidele, kes on üheskoos annetanud Tartu Ülikooli Kliinikumi käeroboti heaks kahe aasta jooksul enam kui 15 000 eurot. Käerobotit, mis väikesed käed jälle põnevate asjade järgi haarama paneks, ootavad Lõuna- ja Kesk-Eesti patsiendid pikisilmi, ja loodame heade annetajate abil soetada seadme juba õige pea,” rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi strateegiajuht Siiri Ottender-Paasma. 

Tartu ülikooli kliinikumis ja Tallinna lastehaiglas oleksid käerobotid esimesed omataolised. Kummalgi haiglal on Olerexi toel kavas soetada üks käerobot, mis maksab ligi 120 000 eurot.

Käerobot on nüüdisaegne aparaat, mis on ennekõike mõeldud nende patsientide tarbeks, kellel on ühe kehapoole halvatus või kes ei saa neuroloogiliste häirete tõttu oma käsi tavapärasel viisil liigutada ning vajavad erilist teraapiat.

Teraapiategevused käerobotiga käivad mängu kaudu, mis motiveerib last aktiivselt taastusravis osalema. Käerobot toetab kätt, mis võimaldab patsiendil tegevuse sooritamisel kasutada kõiki allesjäänud motoorseid funktsioone ja julgustab kätt rohkem liigutama. Robot annab tagasisidet reaalajas, mis võimaldab terapeudil kohe vastavalt vajadusele masina seadeid korrigeerida.

AS Olerex (www.olerex.ee) on asutatud 1994. aastal, praeguseks on ettevõte kasvanud suurimaks kütuste jaemüüjaks Eestis.  Olerexi müügivõrku kuulub üle 98 täisteenindusjaama ja kiirtankla üle Eesti. Ettevõte põhineb 100% Eesti kapitalil ja annab tööd ligi 800-le inimesele. Olerexi teenitud kasum jääb Eestisse ja suures ulatuses reinvesteeritakse meie kõigi mugavama tuleviku hüvanguks.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 19 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle kaheksa miljoni euro. . 

SA Tallinna Lastehaigla Toetusfond (www.toetusfond.ee) on heategevusfond, mille eesmärgiks on aidata kaasa lastesõbraliku haigla kujundamisele ja parima võimaliku meditsiinilise abi toomisele Tallinna Lastehaiglasse. Toetusfond soovib oma tegevusega muuta ühiskonna suhtumist lastesse ning haigete laste probleemidesse. Tallinna Lastehaigla Toetusfond on asutatud 1993. aastal, fond tähistab tänavu oma 25. tegutsemisaastat.