Ettevõte Nôgel annetab kõikidelt uutelt toidulisanditelt 5 senti Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile, et toetada lastekliinikule ning kliinikumi lasteosakondadele vajalike seadmete ostu. 

Lastefond on aidanud seni soetada kliinikumi lasteosakondadele neid seadmeid, mille jaoks ei ole vahendeid kliinikumi eelarvest seni leitud, olgu aparaadid ja tarvikud amortiseerunud või üldse puudu. Lasteosakonnad on vajanud hiljuti toetust näiteks jälgimismonitoride, hapnikublenderite niisutite, füsioteraapia vahendite, fototeraapia lampide ja pesasüsteemi ning vastsündinute kuulmisskiiringu aparaadi soetamisel. Heade annetajate toel on Lastefond aidanud sisustanud ema-lapse toa mängunurga ning laste- ja silmakliinikusse aidanud luua mänguseina.

Ettevõtte Nôgel juhatuse liige Laura Visnapuu kommenteeris, et heategevus on Nôgeli üks tähtsamaid brändi väärtuseid. “Tänapäeva ühiskonnas tunneme tihti rõõmu millegi saamisest ning samas unustame andmise tähtsuse. Soovime Lastefondi kaudu toetada Tartu Ülikooli Kliinikumi lasteosakondi, et aidata kõige pisemaid abivajajaid.”

Lastefondi tegevjuht Kadri Org sõnas, et Lastefondi meeskonnal on südamest hea meel, et aina rohkem ettevõtteid on otsustanud heategevuse enda toimimismudelisse põimida, panustades püsivalt Eesti laste ravitingimuste parendamisse. “Tänu heade inimeste ja ettevõtete püsivatele annetustele saame toetada raviga seonduvalt abivajavaid lapsi ja peresid mitte ühekordselt kampaania korras, vaid regulaarselt vastavalt vajadusele.”

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 18 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle viie miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.