Sooduspakkumiste portaal niihea.ee kogus detsembrikuise heategevuskampaaniaga harvaesinevate haigustega Cassandra ja Christoferi toetuseks 1099 eurot.

Selleks müüs portaal 20. kuni 30. detsembrini heategevuslikke vautšereid hinnaga 2, 5, 10 või 20 eurot. Kogu müügitulu suunati 1-aastase Christoferi ja 4-aastase Cassandra toetuseks.

Cassandra põeb üliharuldast nahahaigust nimega bulloosne epidermolüüs, mille korral tekivad nahale valusad, sügelevad ning aeglaselt paranevad villid. Kaasasündinud haigust ei ole võimalik välja ravida, kuid pideva hooldusega saab sellega kaasnevaid vaevusi leevendada ning tüsistusi vältida. Seetõttu tuleb lapse haavu igapäevaselt hooldada ja siduda, milleks kulub haavahooldusvahendeid kogustes, mida riiklik toetus täiel määral ei kata.

Lisaks on tüdrukul haigusest tulenevalt probleemid hingamisteedega: tal kasvab kurku pidevalt tagasi sidekude, mis sulgeb tema hingamisteed ning seab ta pidevasse lämbumisohtu. Selle tõttu on takistatud nii lapse hingamine, rääkimine kui ka söömine. Olukorra lahendamiseks saab Cassandra ravi Inglismaal, kus on olemas selleks vajalik kompetents. Kuigi lapse ravikulud seal katab Eesti Haigekassa, on regulaarne välismaale sõitmine ja seal elamine pere jaoks üle jõu käiv.

Christoferil on diagnoositud äärmiselt harva esinev geenihaigus nimega Allan-Herndon-Dudley sündroom. Haiguse tõttu on poisil väga madal lihastoonus, psühhomotoorse arengu mahajäämus ning toitumisraskused. Poissi toidetakse sondiga ning ta vajab seetõttu spetsiaalset ravitoidusegu ning toitmissüsteeme ja -süstlaid. Lisaks tuleb tal käia regulaarselt arstide juures, mille osas vajatakse tuge transpordikulude katmisel.

Lastefond ja niihea.ee teevad on ühiseid jõulukampaaniad korraldanud juba alates 2010. aastast Kuue aasta jooksul on abivajajaid aidatud enam kui 5000 vautšeri müügiga.