Täiesti ootamatult (nagu alati?!) on loodusele tagasi antud värvid, hääled ja lõhnad. Hommikul ärgates ja pimeduse asemel valgust nähes, käib kehast läbi hirmujutt – appi, ma olen sisse maganud, miks mu kell ei helisenud??!! Esimesest ehmatusest toibudes selgub aga, et kell on alles pool viis ja hommikud lihtsalt ongi nüüd valged, sest värvitu, lõhnatu, vaikiv talv on selleks korraks taas unustatud! Tihti juhtub aga hoopis nii, et äratuskella ei olegi vaja, sest linnud akna taga teevad selle töö palju paremini ära. Kõige tipuks näitab ennast kahtlaselt tihti ka harjumuspäraselt teiselpool pilvi aega veetev päike. Sekka ka pisut värskendavat kevadist vihma ja nii meelitatigi värvid, hääled ja lõhnad talvepuhkuselt tagasi. No kas ei pane siis kõik see lausa vägisi naeratama?!

Lastefond on igatahes naeratuse pisikust nakatunud ja kevadkuudel inimesi usinalt naeratama kutsunud. Kogemus ütleb, et kui miski muu naeratust välja ei pigista, siis tuleb kohale kutsuda Mõmmik… Mis oleks veel parem kui jäädvustada kõik need naeratused lisaks mälupiltidele ka digipiltidele? Olen kuulnud, et ka meie kurb Mõmmik kipub igal pildil sisemiselt alati naeratama, olgugi, et välja see ei paista…

Mis?
SA TÜK Lastefondi kampaaniaüritused, mis on korraldatud KÜSKi poolt rahastatud projekti H.E.A – Heategevusega Eestimaa Aktiivseks – raames.

Millal?
2., 16. ja 30. märtsil ning 13. ja 27. aprillil 2013. aastal

Kus?
Tartu Kaubamajas

Kes?
Mõmmik, meie naeratavad vabatahtlikud ja terve hulk vanu ja noori naerusuiseid (ning lisaks mõned pisemad nutused ja ehmunud) spontaanseid modelle.

Miks?
Selleks, et leida uusi püsiannetajaid, kelle abiga toetada püsivate haigusjuhtumite ravi, mida haigekassa ei kompenseeri, tervisealast ennetustegevust ja hädavajaliku aparatuuri soetamist haiglatele.

Selleks, et leida uusi aktiivseid vabatahtlikke, kes esindksid fondi erinevatel üritustel ning aitaksid korraldada ja läbi viia heategevuskampaaniaid ja -projekte.

Kokkuvõttes selleks, et kõigil lastel oleks parem Eestimaal kasvada ja elada.

Kuidas?
Ikka ise naeratades ja kutsudes ka teisi seda sama tegema, et ka kolmandad saaksid seda teha.

Kuidas läks? Mis edasi?
Praeguseks on edukalt läbi viidud kõik aasta alguses plaanitud müügiüritused Tartu Kaubamajas. Müügitiim oli väljas 16. ja 28.märts ning 13. ja 27.aprill ning pilte koos Mõmmikuga sai klõpsitud pea mitusada ning tulemuseks olid rõõmsad näod ning loodetavasti suurenenud püsiannetajaskond.

Kaubamaja jäi meiega rahule ja loodame, et meie koostöö müügiüritustega jätkub. Mitte küll sellises noodis nagu sellel aastal tegime. Leidsime, et üksiküritajatena ei saa me nii palju tähelepanu kui mõnel suurel üritusel kaasa löömisega. Kindlasti laiendame ka toimumiskohti ning otsime juurde uusi ja huvitavaid üritusi, kuhu Mõmmikuga ja müügitiimiga minna. Miks mitte siduda omavahel müügi, kultuuri ja koolitusvaldkonnad. Omalt poolt ütlen ma suure-suure aitähi kõigile, kes selle aasta üritustel kaasa lõid ning tegid kergemaks nii minu kui fondi südame!!”
(Müügitiimi juht Marliin)

Miks naeratada?
Sest naeratused teevad head:Naeratused on tegelikult pisiasjad, aga kui neid eluteele laiali puistata, teevad nad mõõtmatult palju head. (Joseph Addison)

Sest naeratades hoiad sa jõudu kokku: Naeratamiseks kasutatakse ainult seitseteistkümmet lihast, aga kulmukortsutamiseks neljakümmend kolme. Nii et tee kõike, mida tegema pead naeratusega ja sa pead palju vähem pingutama. (Stuart ja Linda Macfarlane)

Kuidas naeratada fotodel loomulikult? (kliki ja saad teada)

Milline naeratus on sinul?
Naeratustel on kolm põhilist tüüpi.

  • Mona Lisa naeratus (kaks kolmandikku inimestest): suunurgad on tõmbunud üles ja välja. Ülahuul tõuseb, et paljastada ülemised hambad. Kõige ilusamaks naeratuseks peetakse seda, kui paljastatud on kõik ülemised esihambad ja kaks millimeetrit iget. Kui igemeid on rohkem näha, ei paista naeratus enam nii atraktiivne.
  • Koerlase naeratus (üks kolmandik inimestest): üks teatud lihas (levator labii superioris – ülamoka tõsturlihas) domineerib ning paljastab naeratades silmahambad.
  • Täisnaeratus (väga haruldane): huuled paljastavad naeratades kõik hambad, nii ülemised kui alumised.

Soovitus, kui Sinu teele peaks sattuma väikeseid lapsi:
Naerata väikestele lastele alati vastu. Nendest mitte välja tegemine võib hävitada nende usu, et maailm on hea. (Pam Brown)

Naerata1

 

 

 

 

Naeratus sobib kõigile, olenemata vanusest ja liigist (Foto: Irina Ivanova)