Täna õhtupoolikul toimub Melliste Algkool-Lasteaias jõululaat, kus klassid ja lasteaiarühmad koguvad müügituluga vahendeid ühisteks tegevusteks ning panustavad jõululoosi korraldamisega ka heategevusse.

Igal klassil ja lasteaiarühmal on oma müügilett ja eesmärk, milleks nende teenitud tulu läheb. Müügil on lastevanemate ja õpetajate abiga valmistatud jõulukaunistused, hoidised, küpsetised ja maiustused ning käsitöö.

Laadaloosi tulu annetatakse üheskoos Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile erivajadustega laste hoiu- ja tugiteenuste toetamiseks.

Melliste Algkool-Lasteaia huvijuht Janika Hinto nentis, et nad on kollektiiviga kogenud, kui palju lisaenergiat vajab erivajadusega lapsega tegelemine ja seetõttu soovivad nad omalt poolt panustada, et nende laste vanemad saaksid korrakski võtta aja maha ja keskenduda iseendale. “Õnneliku lapse aluseks on puhanud ja õnnelik lapsevanem,” tõi ta välja ja lisas, et on oluline, et laps saaks sellist tuge, mis talle rõõmu ja kasu toob, sõltumata teenuse hinnast.

Laadaloosi auhindadeks on panustanud lapsed ise, lapsevanemad ja ka õpetajad nii omatehtud asjade kui ka poest ostetud toodetega. Loterii peaauhindadeks on perepakett Otepää Winterplace talveparki ja perepääse Lõunakeskuse seiklusparki.

Laat algab kell 16:30 ja kestab 18:30ni ning on avatud kõigile!

Melliste Algkool-Lasteaed asub Tartust 18 kilomeetri kaugusel mööda Tartu-Räpina-Värska maanteed sõites.