Laupäeval, 6. juunil toimub Tartus teistkordselt meeleolukas jooksuüritus Wow Run, mille teeb omapäraseks valges riietuses jooksjate üle pihustamine pulbervärvidega. Üritusel osaledes toetatakse ka Lastefondi, sest väike osa tulust annetatakse fondile.

Tegemist on esimese omalaadse üritusega Baltimaades. Wow Run`i distants on 5 km ning iga kilomeetri järel visatakse osavõtjaid loodussõbralike ning täiesti ohutute pulbervärvidega, et tervitada värviderohket tärkavat kevadet. Jooksuüritus on inspireeritud traditsioonilisest India pidustusest HOLI, mida tuntakse ka kui Värvide Festival, kus igal kevadel tulevad tuhanded hindud tänavatele ja tähistavad uue hooajaja algust.

Iga registreerunu osavõtumaksust annetavad ürituse korraldajad 85 senti Lastefondile, seega toetab iga osaleja jooksul osaledes seejuures ka Lastefondi vahendusel haigeid lapsi. Lisaks on võimalik laste ravitingimuste parandamisele kaasa aidata ka pealtvaatajatel, sest üritusel koguvad Lastefondi Mõmmik ja vabatahtlikud annetusi fondi korjanduskasti.

Ürituse korraldajate sõnul otsustati Lastefondi toetada, sest fondi tegevus on väga tänuväärne. “Usume, et Lastefondile annetatud raha läheb 100% õigesse kohta,” ütles korraldusmeeskonna liige Ingrit Part. Ta lisas, et üritusest osavõtu eesmärk ei peaks olema joosta parim aeg, vaid nautida liikumist, head seltskonda, hingematvat värvidemängu ning võimalust teha head.

Wow Run toimub 6. juunil Tartu Tähtvere Spordipargis algusega kell 13.00, kui hakatakse väljastama registreerunutele stardipakette. Jooksu start leiab aset kell 15.00. Rada võib läbida nii kõndides, joostes kui kepikõndi tehes. Osalejatel palutakse kanda valgeid särke, mille värviliseks saamisest kahju ei ole.

Kuni 2. juunini oli osavõtutasuks 23 eurot, kuid jooksule saab piiratud koguses registreeruda ka üritusel kohapeal, kus selle hind on 25 eurot. Wow Run`i kohta saab lisainfot kodulehel: http://www.wowrun.ee.