Rahvusvahelise ettevõte Mediq Eesti kontor otsustas oma koostööpartneritele jõulukinke mitte teha ja annetada TÜ Kliinikumi Lastefondile 1000 eurot erivajadustega lastele abivahendite muretsemiseks.

Eestis meditsiini- ja laboriseadmete müügiga tegeleva ettevõte esindajad nentisid, et kuna nad puutuvad iga päev abivajavate lastega kokku, tuli otsus Lastefondi toetada üsna lihtsalt. Lisaks tõid nad välja, et näevad oma igapäevatöös kasvavat vajadust lastele elutähtsate abivahendite järgi. “Meil on heameel, et saame paljusid väikeseid patsiente oma toodetega aidata,” avaldasid Mediq Eesti kontori esindajad. “Otsustasime anda ka oma rahalise panuse, et ükski laps ei peaks rahapuuduse tõttu ravita jääma:”

TÜK Lastefond aitab erivajadustega lastele soetada vajalikke abivahendeid, mida Eesti Haigekassa ei kompenseeri kas üldse või mitte täies ulatuses. Vajadusel toetab fond perekondi ka abivahendite kasutusrendi tasumisel. Tänavu on Lastefond toetanud või toetamas abivahendite muretsemisel 18 last.