Maikuus on Lastefondi vabatahtlikud koos meie vahva Mõmmikuga käinud kokku juba neljal Klubi Tartu Maratoni spordiüritusel, et lastega trallida, mängida, joonistada ning loomulikult ka koguda annetusi ja tutvustada fondi tegevust.

12. mail oli Tartu jooksumaratoni lastejooksude päev. Kes mäletab, siis see oli üks väga-väga tuuline
laupäev. Pisemad lapsed pidid lausa emade-isade käest kinni hoidma, et mitte Mary Poppinsi kombel minema lennata. See oli muidugi nali, aga väga tuuline oli küll. Sellegipoolest oli meil üks vägev laupäeva hommikupoolik. Mudilasi oli hoolimata tuulest jooksma tulnud väga palju ning Lastefondi telgis jätkus neile kõigile tegevust, lisaks oli suureks lastemagnetiks ka meie Mõmmik.

Pühapäeval, 13. mail toimus Elvas Tartu jooksumaraton, kus Lastefondi vabatahtlikud pakkusid kõigile
spordisõpradest vanematele võimalust oma lapsed meie hoole alla lastehoidu jätta. Lapsi oli lastehoius kaheksa ning kuna oli emadepäev, siis meisterdasime lastega koos emadele toredaid kaarte. Kõige rohkem meeldis kõigile loomulikult kaardile dekoratiivliimi lisada, mistõttu said ka kaardid väga sädelevad, aga ehk see tegigi erilise päeva emade jaoks veelgi säravamaks.

Pisut vähem kui kaks nädalat hiljem, 26. mail toimusid Tartu rattaralli lastesõidud. Sealgi oli lapsi väga palju ning sel korral meisterdasime juba mereteemalisi kleepismispilte. Kuna dekoratiivliim oli eelmisest üritusest õige tühjaks saanud, siis tulid kalad enam mitte sädelevad, vaid pigem triibulised, ruulised, südamekujuliste, roosade, punaste ja veel kõikvõimalike kujude ja värvidega soomustega. Lisaks võttis Mõmmik koos sõpradega ette ühe vägeva rattasõidu, nimelt olid üle Eesti kokku tulnud paljud spordisõpradest maskotid ning sõitsid laste rõõmuks tõukeratastega viiesajameetrise ringi. Võitjaks tulid loomulikult sport ja sõprus.  27. mail, mis oli üks tõeliselt kaunis ja suviselt soe pühapäev, asusid ratta selga juba täiskasvanud ja ka neile olid kaasa elamas Lastefondi vabatahtlikud.

Kõigil Klubi Tartu Maratoni spordiüritustel kogub Lastefond annetusi kõnniraja juurde kuuluvate rakmete ostmiseks. Ja nii terve 2012. aasta jooksul. Kõigil on võimalus anda ka oma panus, annetades endale meelepärase summa Klubi Tartu Maratoni spordiüritustel Lastefondi annetuskastidesse.

Lastefond soovib tänada kõiki häid inimesi, kes toetasid nendel üritustel annetusega kõnniraja juurde kuuluvate rakmete soetamist Tartu Ülikooli Kliinikumi laste ja noorukite arendus- ja taastusravi
keskusesse.

Mina omalt poolt soovin saata tervitused ja kiidusõnad kõigile tublidele vabatahtlikele, kes nendel üritustel osalesid: Aneth, Mari-Liis, Evelin, Inna, Rainis, Merlin, Pille, Maarja, Kärt, Sandra, Maret ja Merle!

Kõikide spordisõpradega kohtume juba augustis, Tartu rulluisumaratonil. Seniks soovin kõigile päikeselist suve!

Maria
Klubi Tartu Maratoni ürituste
koordinaator

normal_77KP26MAI12KTM023 normal_77KP26MAI12KTM039