SA TÜ Kliinikumi Lastefond jätkab luupust ehk noorte liigesepõletikku põdevate 14-aastase Vendo Mihkli ja 16-aastase Jekaterina toetamist, võimaldades neile ravimikuuri CellCeptiga.

Vendo Mihklil ja Jekaterinal on diagnoositud süsteemne erütematoosne luupus. Haigusele on iseäralik autoimmuunse tekkega põletik paljudes organites. Lapseeas kahjustuvad sagedamini nahk, liigesed, närvisüsteem ja neerud, kuid kahju võib tekkida kõikides kudedes.

Kuna haigus on eluaegne, saab seda ravimitega üksnes kontrolli all hoida, et vältida erinevaid organkahjustusi. Selleks kasutatakse baasravi ja tsütostaatilisi ehk kasvajatevastaseid preparaate, mis aitavad alla suruda autoimmuunse põletiku protsessi ning ei lase haigusel edasi areneda. Seetõttu vajavad mõlemad lapsed regulaarseid ravikuure ravimiga CellCept.

Kuna hetkel haigekassa ravimit ei kompenseeri, on Lastefond Jekaterinat ja Vendo-Mihklit selle soetamisel toetanud juba alates 2012. aasta aprillist. Järgmise poole aasta jooksul panustab fond oma annetajate abil lastele ravimite soetamisse kokku 575 eurot, millest Jekaterinat abistatakse 405 euroga ning Vendo-Mihklit 170 euroga. Poisi ravikuuri toetab 160 euroga ka kohalik omavalitsus.