Liikumispuudega 7-aastane Tartu poiss Sven vajab individuaalseid puusa-, põlve- ja hüppeliigese ortoose, mille omaosaluse tasumine käib perele üle jõu.

Sven sündis hapnikupuuduses ja ajuinfarktiga, mille tõttu vajas ta intensiivravi. Lapsel on arengus tugev mahajäämus ja ta on kõikides toimingutes abistatav ehk vajab ööpäevaringset hooldust. Tänaseks on poisil diagnoositud lisaks ka epilepsia, mille tõttu saab ta krambivastast ravi.

Lapsel on tetraparees ehk kõigi nelja jäseme osaline halvatus. Sven ei ole ilma ortoosideta võimeline ise seisma ega liikuma. Seega vajab ta individuaalseid puusa-, põlve- ja hüppeliigese ortoose, millest 90% katab haigekassa, kuid poisi haigusest tulenevate väljaminekute tõttu on ka omaosaluse tasumine perele majanduslikult raske.

Sven on saanud ortooside soetamisel omaosaluse summa katmisel Lastefondilt ka varem abi. Vana ortoos vajab aga välja vahetamist, kuna laps on palju kasvanud ning ravitugi on väikseks jäänud.

Poisile vajalike individuaalsete puusa-, põlve- ja hüppeliigese ortooside omaosaluse maksumus on 455 eurot, millest 90% ehk kuni 410 euro ulatuses katab Lastefond.