SA TÜK Lastefond toetab 8-aastase liigesehaigusega Eliisa ratsutamistreeninguid, mis aitavad kaasa tema füüsilisele arengule.

Eliisa põeb juveniilset idiopaatilist artriiti ehk noorteea artriiti, millest on haaratud tema põlve- ja hüppeliigesed. Haiguse tõttu esineb tal liigestes valusid ja turseid ning lapse füüsiline aktiivsus on piiratud – keelatud on pikad matkad, hüppamised ja jalaga palli löömine. Üks väheseid võimalikke spordialasid, mida Eliisa saaks oma haiguse juures harrastada, on ratsutamine – see ei koormaks liigeseid liigselt ning aitaks parandada lihaste nõrkusest põhjustatud kehva rühti. Lapse haigusest tulenevalt vajaks ta individuaaltreeneri juhendamist.

Lapse füsioterapeut Rutt Hanni usub, et taastusravi toetava teraapiavormina avaldaks ratsutamine tüdrukule kindlasti positiivset mõju. „Lapsevanemaga on arutletud ka võimalike ohtude üle, kuid pädeva juhendaja kaasabil on ratsutamisteraapial pigem rohkem plusse,“ sõnab ta.

Eliisat üksinda kasvatavale emale oleks treeningute eest tasumine üle jõu käiv. Seetõttu otsustas Lastefond kuue kuu jooksul lapse treeninguid rahastada, võimaldades talle selle perioodi jooksul 12 treeningtundi ühes kuus.

Tüdruku ema jaoks on Lastefondi abikäsi suureks toeks. „Oleme Lastefondi perele abi eest väga tänulikud. Eliisale meeldivad hobused väga ning ta naudib treeninguid. Nüüd, olles paar kuud ratsutamist harrastanud, on juba näha ka tulemusi parema rühi osas,“ tunneb ta heameelt.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.