Lastefondi kodulehel asetseb üleskutse: Sünnipäevast võib saada tore päev ka nendele, kes vajavad Teie abi. SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond teeb ettepaneku loobuda rikkalikest lillesülemeist ja suurepärastest kingitustest ning teha pigem meeldejääv heategu annetuse näol. Teie abiga saab võimalikuks mõne väga vajaliku seadme soetamine haigete laste ravitingimuste parandamiseks Tartu Ülikooli Kliinikumis.

Sellest võimalusest otsustas kinni haarata Reelika Karu, vähiga võitlev naine, keda teatakse kui lepatriinumaalijat. Nimelt, olles kivid armsateks lepatriinudeks maalinud, valmistab ta neid laiali jagades ja kinkides inimestele suurt rõõmu. 8. aprillil tähistas Reelika oma kolmekümnendat juubelit.

“Leiame, et see, kuidas üks ise haigusega võitlev inimene on nii üllas ja teeb oma sünnipäevaannetuse lastefondile, ei ole Eestis tavapärane,” sõnas lastefondi tegevjuht Küllike Saar. Lastefondis on tavaks, et inimene, kes otsustab sünnipäevaannetuse teha, saab ise valida, milliseid väikeseid abivajajaid selle summaga toetada. Reelika otsustas, et toetab Varvara Ivanova ravi.

Varvara on 7-aastane tüdruk, keda kimbutab ravimatu seenhaigus. Küll aga on seent võimalik ravimitega kontrolli all hoida, kuid ravimid on kallid ning seetõttu aitamegi meie annetajate abiga Varvarale ravi võimaldada. Meil on hea meel, et leidub häid inimesi, kes on valmis abikäe ulatama. Aitäh!

Reelika Karu kohta saate pikemalt lugeda antud artiklist: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=373551