Sellel laupäeval, 11. mail toimuvad Tartu Tähtvere Spordipargis SEB 31. Tartu Jooksumaratoni lasteüritused, kuhu on oodata ligi 3000 last. Tegemist on Baltimaade suurima lastele mõeldud jooksuüritusega.

Kuna lapsi on üritusel väga palju, siis on stardid jagatud erinevate vanusegruppide ja distantside vahel. Distantse on kokku kolm (400 meetrit kuni 4-aastastele, 850 meetrit kuni 8-aastastele, 2 km kuni 12-aastastele ning vanematele). Kõik lasteüritusel osalejad saavad medali, diplomi ning lisaks loositakse välja palju auhindu. Osavõtt on igale lapsele tasuta ning tegemist ei ole võistlusega – paremusjärjestust ei selgitada ja iga laps saab rinnamärgi numbriga 1.

“Sedasi proovime lastesse süstida pigem ikka spordi-, mitte võistluspisikut,” ütleb Kunnar Karu, SEB 31. Tartu Jooksumaratoni võistluse direktor laste stardinumbri kohta. “Kuna paljud tänapäeva noored on üha passiivsema eluviisiga, siis loodame, et lasteüritustega jõuab spordiarmastus ka nendeni ning ehk kasvavadki just siit välja meie järgmised olümpiasangarid. Füüsiliselt aktiivsed lapsed on tervemad lapsed, seega püüame viia spordipisiku võimalikult paljude laste ja nende vanemateni,“ lisas Karu.

Kuna lapsi on palju, siis on soovituslik üritusele eelregistreerida interneti teel: http://tartumaraton.ee/31-tartu-jooksumaratoni-lastejooksud-registreerimine.

Koostöös ravimifirma Teva ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga korraldatakse ka Heateo jooks, mis asendab eelmistel aastatel toimunud avatud raja jooksu (4,3 km). Heateo jooksul kogutakse annetusi Lõuna-Eesti reumahaigete laste ravivõimlemise toetamiseks.

Päev pärast lasteüritusi, 12. mail toimub SEB 31. Tartu Jooksumaraton, mis ootab oma radadele ligi 4500 spordisõpra.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi vabatahtlikud on kohal nii laupäeval kui ka pühapäeval ning pakuvad lastele võimalust fondi maskotiga koos pilti teha, Lastefondi telgis mängida ning lihtsalt toredalt aega veeta.