1. juuni ehk lastekaitsepäev oli lastefondi jaoks igati toimekas – tegevust jätkus nii päevaks kui ka õhtuks, erinevas eas lastele. Lastefondi korraldatud aaretejaht pakkus mõnusat vaimset väljakutset.

Päeval toimus Lille Maja korraldatud lastekaitsepäeva üritus „Õues õppida on mõnus – näoga mere poole!“. Lastefond asus Tervisemaailma alal ja korraldas seal kella 10–14 neljale klassile väärtuskasvatusliku aaretejahi, kus õpilastel tuli moodustada võistkonnad, et lahendada aja peale erinevaid heategevust propageerivaid ülesandeid. Igast klassist selgitati välja ka kiireim meeskond.

Ülesanded olid nii vaimset kui ka kerget füüsilist pingutust nõudvad. Näiteks pidid lapsed leidma vajalikke sõnu täherägastikust, lahendama ristsõna, aga ka nimetama viis väikest heategu, mida saab iga päev teha, panema täheklotsidest kokku ühe positiivse sõna jm. Klotsidest moodustasid võistkonnad enamasti sõnu „tore“, „kallis“ jmt, aga ühe võistkonna meelest oli ka näiteks „jänes” täitsa tore ja heatahtlik sõna.

See polnud aga kõik, sest ühe ülesande kallal tuli veel pusida. Selleks, et aardeni jõuda, tuli võistkondadel taaskord pead kokku panna ja moodustada iga ülesande lahendussõnast üks tähtis lause: „Iga heategu teeb tuju heaks!“. Kui lause oli õigesti koos, ootas maskott Mõmmik neid aardega ehk rahatähti meenutavate šokolaadimedalitega, mille peale mõni laps rõõmustas, et saab nende eest minna poest midagi ostma. Seikluse kõige kiiremini läbinud võistkond klassis sai ka vahvad Mõmmiku pildiga diplomid.

Alati aktiivsed vabatahtlikud Hanna ja Kadri.

Mõmmik oli taas tähelepanu keskpunktis nii suuremate kui ka kõige pisemate mudilaste seas – küll teda kallistati ja patsutati, suruti temaga kätt ning nii mõnigi soovis Mõmmikuga isegi selfit teha. Lapsi tiirles tema ümber pidevalt ning kallistuseks pidi järjekordagi võtma. Uudishimulikumad lapsed hakkasid suurest õhinast karuga ka vestlema: küsiti Mõmmiku vanuse, nime, laste, välimuse ja muu kohta.

Õhtupoolikul liikusid linnas lastefondi tublid vabatahtlikud paarides ja müüsid heategevuse jaoks õhupalle ning rinnamärke. Aktsioon korraldati seekord võistluse laadi – tunni ajaga kõige rohkem annetusi kogunud vabatahtlike paar sai lastefondi toetajatelt ka väikese preemia.

Kogu üritusega koguti annetusi 1-aastase haruldase ainevahetushaigusega Emilyle, kes vajab abi spetsiaalse toidusegu ja vajalike abivahendite soetamisel.

 

Loo autor: Kertu Kirjasto, lastefondi huviline