Kolmapäeval, 9. novembril külastasime Lastefondi perega Maarja küla, et uudistada nende-elu olu ja korraldada seal ehtne indiaanidisko.

Meie teekond peopaika algas juba varakult, et jõuaksime enne pidu osa võtta ekskursioonist. Maarja külas on elanikud jaotunud erinevatesse majadesse, näiteks Saksa, Rootsi, Põhjala ja Eesti majja. Majad on nime saanud nende valmimist toetanud riikide järgi. Näiteks kogus Põhjala maja ehituseks annetusi Lions-klubi oma viie riigi – Rootsi, Taani, Soome, Norra ja Islandi – klubide liikmetelt.

Arengumajas saavad noored aga tegeleda oma huvialadega. Seal on olemas puutöö-, savi- ja tekstiilikojad, lisaks ka ruumid punumistöödeks ja taimede kasvatamiseks. Elanikud olid nende võimaluste suhtes väga entusiastlikud ja rääkisid meile ka ise oma töödest ning tegemistest. Kõikidel soovijatel on võimalik nende valmistatud esemeid ka endale osta.
Pärast Maarja külaga tutvumist suundusime majja, kus toimus pidu. Seal ootas meid ees kaunistatud saal, kuhu lisasime ka ise mõned dekoratsioonid. Meile jäi silma seinal olev põnev pilt, millest eemaldudes võisime näha kaarti külast. Mõned pidulised saabusid meie juurde aga juba ettevalmistuste ajal. Neid köitis indiaanlaste trumm ja ka unenäopüüdja, mida üks neiu soovis endalegi soetada. Leidsime internetist selle kohta head teavet Internetist ning nüüd hakkab ta seda tõenäoliselt ise valmistama.

Disko algas kell 20 väikese sissejuhatusega indiaanlaste ellu. Noored peole tulijad olid väga osavõtlikud, arutasime, kes on indiaanlased ja miks nende traditsioonid on kujunenud välja täpselt selliseks nagu me neid tänapäeval teame. Tutvustusele järgnes indiaanlaste tants. Soovijad said ka proovida, kuidas väljenduksid trummil nende südamelöögid. Pärast seda olid kõik valmis jätkama pidu diskoõhtuga ja noored arvasid lausa, et ilmselt on tegemist tänapäevaste indiaanlaste tantsudega! Disko kestis kuni kella 22ni, pärast koristasime ning juba saabuski aeg lahkuda … Olime küll kurvad, et pidime ära minema, kuid elanikud kutsusid meid teine kordki külla!

Usun, et saime Maarja küla elanike kingitud rohketest kallistustest ja õnnetoovatest nööpidest palju positiivset energiat.

Kreete