Veidi rohkem kui kuu aega tagasi asus Lastefondis arendusjuhi ametikohale Kadri Kitsik ning meediasuhtluse ja kommunikatsiooniga hakkas tegelema Kadri Org.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar selgitas, et kuna endine kommunikatsioonijuht oli Lastefondi ridadest lahkumas, otsustati tema asemel võtta tööle kaks osalise koormusega töötajat.

“Arendusjuhi leidmisega olime meeskonnas kohe üksmeelel ja otsustasime, et pakume ametikohta Tartu vabatahtlike juhile, kes oli ennast korduvalt väga heast küljest tõestanud,” nentis Saar. “Kadri (Kitsik) oli ka kohe nõus, kuna osalise koormusega töö oli just see, mida ta soovis.”

Lastefondi vabatahtlikkonnaga ühines Kadri Kitsik kaks aastat tagasi, kui üks tolle aja aktiivne vabatahtlik teda Lastefondi 15. sünnipäevapeole pildistama kutsus. “Olin seda mõtet juba mitu aastat mõelnud, et tahaksin kuskil vabatahtlikuna kaasa lüüa, aga polnud veel idee teostamiseni jõudnud,” tõdes ta. “Seega tuli pildistama kutsumine täpselt sobival hetkel ja nii ma ennast Lastefondiga sidusingi.”

Pärast ühte aastat organisatsioonis vabatahtlikuna kaasa löömist sai Kitsik Tartu vabatahtlike juhiks ning nüüd lööb ta arendusjuhina kaasa kõikide tulevaste projektide juures, haldab kodulehekülge ja heategevuslikku e-poodi, koostab lepinguid, pildistab, kujundab, tellib reklaammaterjale ning suhtleb vabatahtlikega ja aitab neid nende tegemistes.

“Lastefondi puhul meeldib mulle, et tegu on tuntud ja tunnustatud organisatsiooniga, kes ajab oma asja läbipaistvalt,” tõi Kitsik välja. “Juba vabatahtlikuna oli mul selge, kuidas annetusi kogutakse ja millistel tingimustel neid välja makstakse.” Lisaks nentis ta, et talle meeldib, et Lastefondi kollektiivis tunnustatakse üksteist ning vabatahtlike ja töötajate tegutsemine on omavahel tihedalt seotud. “Tegutsetakse ju koos ühise hea eesmärgi nimel!”

Kommunikatsiooniinimese leidmisega nii lihtsasti ei läinud ja Lastefondi meeskond oli sunnitud korraldama avaliku konkursi. “Kohtusime nelja kandidaadiga ja ühega neist tekkis esimest momendist kontakt ja säde,” nentis Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar. “Taas Kadri! Ning nii saigi ühest Merilist kaks Kadrit,” tõi ta naljatledes välja.

Kadri Org rääkis, et kui ta nägi kuulutust, et Lastefond otsib kommunikatsioonijuhti, ei saanud ta jätta kandideerimata. “Olin just jätkamas magistriõpinguid kommunikatsioonijuhtimise erialal ning ühiskondlikult suure mõjuga organisatsioonis praktilise töökogemuse omandamine ning enda seniste erialaste oskuste ja teadmiste rakendamine tundus mulle ideaalse võimalusena.”

Ka Lastefondi tegevusala on Orgile väga südamelähedane: “Mu ema on töötanud erivajadustega vaimu- ja liitpuudega lastega ajast, mil olin 4-aastane,” tõi ta välja. “Seega on mul isiklik pikaaegne kokkupuude sarnaste vajadustega lastega, keda Lastefond üldiselt toetab.”

Lastefondis töötamise puhul naudib Org vahetuid ja siiraid emotsioone, rõõmu ning tänulikkust, mida heategevusorganisatsiooni tegevus inimestes esile kutsub. “Kuigi olen Lastefondis töötanud vaid kuu aega, olen juba mitmeid kordi tundnud, et rakendan ennast ülla ning võimsa eesmärgi nimel,” nentis Org. “Näiteks sain juba teisel töönädalal ühe lapse emaga kirju vahetades siiraste tänusõnade osaliseks, et ta laps saab tänu Lasefondile elada!”

Jõudu ja jaksu Lastefondi uutele töötajatele!