Septembri- ja oktoobrikuu jooksul toimus SA TÜ Kliinikumi Lastefondi 15. juubeli videokonkurss „Kolm võimalust head teha“, millest võttis osa 102 last, 11 juhendajat ja 13 erinevat kooli. Pärast rasket hindamistööd selgitas žürii välja parimad tööd neljas kategoorias.

video_740x4591. – 3 klasside seas osutusid võitjateks Hageri Algkooli algklasside lapsed: Krislin Kressa, Kristiina Hammer, Greete Peters, Heleene Toater ja Marie Allert, keda juhendas Tessi Ilustrumm. 4. – 6. klassi laste seas tunnistati parimaks Berta Lorena Ipits Miina Härma Gümnaasiumist. 7. – 9. klassi õpilaste töödest jäi kõige rohkem silma Pärnu Vanalinna Põhikooli võistkonna video, autoriteks Kenneth Koort, Jaanus Piigert, Ken Emmanuilov, Aigar Brunfeldt, Kevin Saar, Ott Ago, Kermo Mesipuu, Carol Annuk ja Lisandra Krass, juhendas Marje Vaan.

Üle 10-liikmeliste gruppide kategoorias tulid võitjateks Iisaku Gümnaasiumi 2. klassi õpilased: Aleksandr Tverskoi, Karel Pärnpuu, Marko Männi, Joonas Nurgamaa, Laur Palmet, Jonathan Habakukk, Andri Amer, Jane Seli, Margareth Pärnpuu, Brita Maidla ja Kertu Puštšenko, keda juhendasid Eda Välimets, Margot Puštšenko ja Aulis Pärnpuu.

Kõikidest konkursil osalenud tööde seast hinnati maksimumpunktidega parimateks Pärnu Vanalinna Põhikooli ja Iisaku Gümnaasiumi 2. klassi võistkondade videod.

Žürii eriauhinna said Jõgeva Põhikooli ja Tartu Hiie Kooli õpilased ning neid abistanud väikesed näitlejad: Eliise Ilus, Karoliine Ilus, Mari-Leene Rosin, Assar Rosin, Johanna Rosin ja Romina Rosin, keda juhendas Liis Arnek.

Lisaks valis teaduskeskus Ahhaa välja oma lemmiku, kelleks osutus Vanalinna Hariduskolleegiumi 8. klassi õpilane Kirke Selirand. Ahhaa turundus- ja kommunikatsioonijuhi Mathis Bogensi sõnul sai nende lemmikuks tehniliselt ja sisult parima kombinatsioonina valminud video. „Tooksin antud videos välja muusika kasutamist, stseenide rohkust ja üldise looplaani kergesti jälgitavust,“ ütleb ta.

Lastefondi tegevjuhi Sandra Liivi arvates on videokonkursilaadsed ettevõtmised Lastefondi töös huvitav vaheldus ning annavad põneva ülevaate sellest, kuidas lapsed enda hinnangul igapäevaselt head saavad teha. „Kurb on see, et nagu minu endagi kooliajale on koleda templi jätnud koolikiusamine, nii oli see ka antud konkursile esitatud videotes üks läbivaid teemasid. Loodame, et lapsed, kes neid klippe kokku panid kui ka nende eakaaslased, kes neid hiljem nägema juhtuvad, oskavad koolikiusamisele kiire ja rahumeelse lõpu teha. Headus päästab maailma ja seda headust paistis neis videodes ikka tõeliselt palju peidus olevat! Aitäh kõigile lastele, kes selles vahvas ettevõtmises kaasa lõid!“ tänab tegevjuht Sandra Liiv kõiki osalejaid.

Võitjaid premeeritakse auhindadega Vanemuise teatrilt, AHHAA teaduskeskuselt, Piletilevilt, A. Le Coq’ilt ja Apollolt. Lisaks saavad kõik osalejad tänutäheks pisikese meene. Võitjatega võetakse peagi ühendust ning võistlustööd lisatakse jooksvalt ka Lastefondi kodulehele.