Homme, 13. detsembril külastavad SA TÜ Kliinikumi Lastefondi vabatahtlikud Ida-Virumaal Tudulinnas asuvat asenduskodu MTÜ Maria ja lapsed, et pakkuda sealsetele lastele vahvate tegevuste läbi vaheldust ja jõulurõõmu.

Vabatahtlike igakuise motivatsiooniürituse raames toimuva külaskäigu raames viiakse lastega läbi meisterdamisring ning mängitakse erinevaid seltskonnamänge. Lisaks on sõltuvalt ilmaoludest plaanis ka mitmeid õuetegevused. Üritusel osaleb ka Lastefondi maskott Mõmmik, kes lääb kaasa kõigis tegevustes ning kellega koos saavad lapsed endale mälestuseks fotosid teha.

Asenduskodu MTÜ Maria ja lapsed eesmärgiks on pakkuda vanemlike hoolitsuseta jäänud lastele turvaline kodukeskkond ning tagada nende edukas integreerumine tavaühiskonda. Juba kolmandat aastat järjest kaasrahastab Lastefond asenduskodu kasvandike teraapiaprogrammi “Aitame lapsel maailma mõista”, mille raames aitavad spetsialistid psühholoogilist tuge vajavatel lastel oma tunnetega positiivselt toime tulla.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.