Iga haigus on raske nii lapsele kui vanemale, kuid vahel on vaja mured unustada, sõpradega kokku saada ning  tunda rõõmu koos lustimisest ja ilusast ilmast. 

17. augusti kogunesid Voorel Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu suvisesse perelaagrisse asjaosalised ja abilised. Kohal olime ka meie, Lastefondi vabatahtlikud Lagle, Diana ja Sandra ning loomulikult ei puudunud ürituselt laste suur sõber Mõmmik. Lastefond toetab MTÜ Eesti Vähihaigete Laste Vanemate poolt korraldatavaid suvelaagreid alates 2014. aastast.

Meie ülesandeks oli laagri nelja päeva jooksul lastega tegeleda ning aidata neid vajadusel hoida. Ilmataat oli laagriliste vastu helde ning jagas igaks päevaks ilusat ilma. Laste päevi sisustati paljude erinevate põnevate tegevustega. Võimalik oli osaleda käsitööringides, vetelpäästjad andsid mänguliselt
edasi huvitavaid ja vajalikke teadmisi, lapsi õpetati ujuma ning toimusid sportlikud tegevused, alustades võrkpallist, lõpetades erinevate maastikumängudega. Neil päevil avastati nii mõnigi varjatud talent pallimängudes ja näitlemises, teatrihuvilistega koos tehtut jääb meenutama põnev zombie video. Veel said lapsed batuutidel lustida ning ära väsides turgutava jäätisepausi teha.

Laste vanemad ammutasid teadmisi erinevatel psühholoogilistel loengutel ning lõõgastusid nii joogat tehes kui mediteerides. Igal õhtul nauditi kontserte.  Muusikaga lõbustasid rahvast nii pereansambel kui Ott Lepland, kelle esinemised publiku poolt soojalt vastu võeti. Esimesel õhtul panid ka toredad mustkunstnikud nii lapsed kui täiskasvanud elevusest kilkama. Pärast kontserti said laagrilised mõnusalt aega veeta grillides ning saunatades. Laste suureks lemmikuks kujunes tünnisaun, kus kõige agaramad saunalised tundide kaupa sulistasid. Viimasel päeval külastati koos Elistvere loomaparki ning viidi läbi ühine piknik.

Üldine meeleolu oli laagris väga sõbralik ja kokkuhoidev. Iga laagripäev oli täis positiivseid emotsioone, lõõgastumist ja siirast rõõmu. Mida rohkem suudame ise rõõmu tunda väikestest asjadest, seda vähem suudavad  igapäevased mured meid rööpast välja viia.

 

Autorid: Lastefondi vabatahtlikud Lagle ja Diana

Foto: Annika Metsla